Ukmergės Antano Smetonos gimnazija, J.Basanavičiaus 7, 20107 Ukmergė, Tel.: 8-340-60018, Faksas: 8-340-56682, El. paštas: rastine@smetona.ukmerge.lm.lt


Išmokime kalbėti prancūziškai, kurdami internetinį puslapį

Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje pradedamas vykdyti dar vienas Erasmus+ projektas „Išmokime kalbų, kurdami internetinį puslapį“.

Be mūsų gimnazijos, projekte dalyvaus dar dvi užsienio mokyklos: Italijos IPSCEOA GALLO  profesinė mokykla, ruošianti turizmo, viešbučių ir restoranų darbuotojus, įsikūrusi  Sicilijos  Agridžento mieste, ir Rumunijos Regina Maria Licėjus, turintis bendrąjį ir technologinį  skyrius, iš Dorohoi miesto.

Pagrindinis projekto tikslas yra mokytis prancūzų kalbos ne tik įprastais metodais pamokų metu, bet ir bendradarbiaujant  su savo bendraamžiais iš kitų šalių, kartu kuriant  internetinį puslapį. Besimokydami prancūzų kalbos, mokiniai taip pat geriau pažins savo kraštą, ypač daug dėmesio skirs UNESCO paveldui, vietos gastronomijai, muzikai.

Pirmaisiais projekto metais mokiniai  tyrinės savo regionų tradicinę virtuvę, mokysis gaminti patiekalus ir dalinsis jų receptais su  kitų šalių mokiniais. Be abejo, bus pristatomi sveiki maisto produktai, kuriamos  mitybos piramidės. Be to,  mūsų gimnazistai susipažins su  partnerių iš Rumunijos ir Italijos kulinarinėmis tradicijomis. Ko gero, žinome, kad siciliečiai  didžiuojasi savo gastronomijos paveldu, kuris priklauso  Viduržemio jūros regiono virtuvei,  įtrauktai į nematerialųjį UNESCO kultūros paveldą, o   Rumunijos Agridžento archeologinė vietovė 1997 metais irgi  įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Ji garsėja  ne tik pilimis, savo keramika, bet ir  liaudies dainomis. Lietuva taip pat nuo 1991 m. įstojusi į UNESCO, į nematerialiųjį kultūros sąrašą  įtrauktos dainų švenčių tradicija, lietuvių sutartinės.

Antraisiais metais mokiniai susipažins su projekte dalyvaujančių šalių muzikiniu pasauliu, mokysis dainuoti ir interpretuoti prancūzišką dainą „On écrit sur les murs“. Susitikimo Lietuvoje metu (planuojama 2020 m. spalio mėn.), kurs video, kuriame projekto dalyviai dainuos, šoks, vaidins, pažins mūsų tradicijas, patirs svetingumą.

16 mūsų gimnazijos  mokinių, aktyviausiai dirbsiančių projekte,  jau šiais mokslo metais galės išvykti į Siciliją ir į Rumuniją. Reikia pasakyti, kad dalyvausiantys šiame projekte mokiniai  ne tik mokysis prancūziškai, bet ir tobulins  skaitmeninių  technologijų naudojimo kompetencijas,  juk reikės ne tik ieškoti informacijos internete, bet ir filmuoti, kurti internetinį puslapį.

Kviečiame dalyvauti projekte tuos mokinius, kurie norėtų mokytis dar vienos užsienio kalbos, pažinti dviejų Europos šalių - Italijos ir Rumunijos - kultūrą, mėgsta bendrauti, keliauti, yra aktyvūs ir atsakingi. Tikimės, kad šis projektas padės mokiniams ir mokytojams suvokti prancūzų kalbos grožį. Kaip ir bet kuri kita kalba, ji  yra įrankis, kuris mums padės bendrauti, susirasti draugų, susivienyti ir siekti bendrų tikslų.

Registracija į projektą vyks 2019 m. lapkričio 7 d. per 8 pamoką 12-tame kabinete.

 Projekto koordinatorė prancūzų kalbos mokytoja Alma Kubrakovienė   


 Gimnazistai  grįžo iš Europos Parlamento Strasbūre

Dešimt mokinių su savo istorijos mokytoja Daiva Sinkevičiene iš Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos už  laimėtą projektą  „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“  buvo apdovanoti  kelione į Europos Parlamentą  Strasbūre.  Gimnazistai kartu su mokiniais iš 25 šalių dalyvavo Europos Parlamento imituojamuose posėdžiuose, plenariniuose susirinkimuose, darbo grupėse.  Jaunimas diskutavo ir keitėsi nuomonėmis apie Europos prioritetus pagal iš anksto mokyklose parengtas temas apie žmogaus teises, atsinaujinančią energiją, Europos ateitį, migraciją, jaunimo užimtumą. Kelionės metu  spalio 22 - 27 d.  gimnazistai aplankė  Čekijoje Prahą, Vokietijoje Niurnbergą, Žemutinėje Silezijoje  Vroclavą , Prancūzijoje  Strasbūrą. Visi grįžo daug pamatę, sužinoję ir pilni įspūdžių.


Tarptautiniai mainai su Indija 

Rugsėjo 23 d. į gimnaziją atvyko 13 mokinių ir 3 mokytojai iš Naujojo Delio Mount Carmel mokyklos Indijoje. Tarptautinio bendradarbiavimo veiklos tarp Delio ir Ukmergės mokyklų pradėtos planuoti dar 2018 metais tarpininkaujant  rajono savivaldybės vadovams ir mūsų kraštiečiui Lietuvos respublikos ambasadoriui Indijoje Juliui Pranevičiui. Indijos delegacija  svečiuosis Ukmergėje iki rugsėjo 30 d.

 Šiandien džiaugiamės aktyviu ir nuoširdžiu gimnazistų ir mokinių iš Mount Carmel mokyklos Indijoje bendravimu. 

AKIMIRKOS  


 

Tarptautinis  ERASMUS+ projektas  “Let‘s Robot Waste“

Šių metų spalio 6-12 d. Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos mokinių ir mokytojų komanda, dalyvaujanti tarptautiniame ERASMUS+ projekte “Let‘s Robot Waste“ („Rūšiuokime robotų pagalba“) lankėsi Budapešte. Gimnazistai kartu su partneriais iš Koperio vidurinės technikos mokyklos (Slovėnija) ir Budapešto mechatronikos gimnazijos (Vengrija) kuria išmanią šiukšliadėžę – robotą, kuri skatins visų projekte dalyvaujančių mokyklų bendruomenes rūšiuoti. Robotas gebės savarankiškai judėti, turės interaktyvų ekraną su naudinga informacija apie rūšiavimą, tris šiukšlių rūšiavimo talpas ir nuotolinio valdymo galimybes.

    Tai jau antras projekto dalyvių susitikimas. Pirmojo susitikimo Slovėnijoje metu buvo aptartos roboto techninės savybės bei dizainas. Aktyvus darbas su partneriais vyko mokyklose ir internetinėje erdvėje. Mokiniai dirbo tarptautinėse komandose ir atliko jiems skirtas užduotis. Budapešte Slovėnijos, Vengrijos ir Lietuvos komandų dalyviai aptarė, tobulino ir išrinko galutinę roboto išvaizdą, sukūrė puikų internetinį puslapį, skirtą projekto veiklai. Programuotojų komanda dirbo prie roboto komunikacijos ir elektronikos. Mokiniai ir mokytojai aplankė didžiausią šiukšlių rūšiavimo įmonę Vengrijoje - nustebino nepaaiškinami visuomenės vartojimo mastai. Džiuginantis faktas yra tas, kad energija, išgauta deginant šiukšles, yra naudojama pastatų šildymui. Išvyka į japonų robotų gamybos įmonės „Fanuc“ filialą Budapešte parodė ateities gyvenimo viziją ir atskleidė žmogaus kūrybines galimybes.

    Budapeštas – nuostabus karalių miestas, stulbinantis unikalia architektūra, istorija bei vietinių žmonių svetingumu. Savo patirtimi ir įspūdžiais pasidalijo smetoniškiai: ,,Man labai patiko dirbti kartu su užsienio moksleiviais. Tai ne tik patobulino anglų kalbos žinias, bet ir praplėtė kultūrinį akiratį.’’( Paulius) ,,Nesitikėjau, kad projekte surasime tiek daug bendraminčių ir draugų, su kuriais palaikome ryšius ne tik susitikimų metu.’’( Vytautas) ,,Neįtikėtina, kad sutelkę bendras jėgas, žinias ir darbą, galime sukurti kažką neįtikėtiną - pirmąjį robotą/rūšiuotoją, kuris važinės mūsų gimnazijos koridoriais.’’( Smiltė) Kelionė buvo ne tik naudinga, bet ir paliko pačius geriausius įspūdžius visiems komandos dalyviams!

    Grįžus į Lietuvą, darbai bus tęsiami, nes jau kovo mėnesio pabaigoje Antano Smetonos gimnazija priims projekto dalyvius iš Vengrijos ir Slovėnijos bei pristatys šiukšliadėžę-robotą visuomenei. Projekto koordinatorė D. Vaišvilienė

AKIMIRKOS  


  Projektas „Keliauk ir pažink savo kraštą“

Birželio 11 d. gimnazijos mokinių ir mokytojų komanda  startavo tarpmokykliniame šalies projekte „Keliauk ir pažink savo kraštą“.  Projektas skirtas Vietovardžių metams. Projekte dalyvauja Vilniaus “Laisvės”, Molėtų rajono Alantos ir Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos gimnazistai. Pirmos keliones metu susipažinta su įdomiausiomis  ir paslaptingiausiomis Naujosios Vilnios vietomis. Kiti projekto etapai vyks Ukmergėje ir Alantoje.

 

 


 Sumanaus moksleivio akademiją 2018-2019 metais sėkmingai baigė daugiau kaip 250 moksleivių, tarp jų Ukmergės Antano Smetonos gimnazistai

Gegužės 10 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio Akademijos Bioekonomikos plėtros fakultete aidėjo gausūs plojimai bei skambūs sveikinimo šūksniai. Tądien daugiau kaip 250 moksleivių iš Ukmergės Antano Smetonos, Kauno Aušros, Veršvų, Kovo 11-osios, Gedimino sporto ir sveikatinimo, Maironio universitetinės, Kauno r. Raudondvario, Ugnės Karvelis gimnazijų namo grįžo nešini pažymėjimais, liudijančiais jų sėkmingą Sumanaus moksleivio akademijos 2018-2019 baigimą.

Sumanaus moksleivio akademija (SMA) – tai visus mokslo metus trukęs Verslumo laboratorijos organizuojamas ir koordinuojamas projektas, skirtas moksleivių pasirinktos mokslų krypties įgūdžiams lavinti. 2018-2019 mokslo metams mokiniams buvo pasiūlyta rinktis vieną iš trijų mokslo krypčių klasių: verslumo, gamtos mokslų, inžinerijos. Skaityti plačiau.

 AKIMIRKOS


 2018 -2019 m.m. Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos mokiniai dalyvavo VGTU projekte „Ateities inžinerija“. 144 neakivaizdinio neformaliojo vaikų švietimo programų valandos buvo skirtos sumaniosios specializacijos ir inžinerijos bei technologijų sritims. Visos komandos: „Naujo pramonės gaminio kūrimas“ (Kamilė Samusiovaitė, Paulius Savickas, Julius Chudiajevas, Vytis Šlubelis) , „Šiuolaikinės statybinės konstrukcijos ir saugos sistemos“ (Aistė Kisieliūtė, Aivaras Buteikis, Martynas Petrauskas, Andrey Zorin) , „Liejimo technologijos detalių gamyboje“ (Kornelija Valuckaitė, Mantas Petronis, Martynas Dolmantas, Vytautas Glazauskas) pasirodė puikiai. Komanda „Liejimo technologijos detalių gamyboje“ tapo nugalėtoja. Gimnazistai savo darbus (dovanas mūsų gimnazijos šimtojo gimtadienio proga ) įteikė direktoriui, o kūrybinių darbų įspūdžiais pasidalino su bendramoksliais. Dėkojame gimnazistams už pasiekimus, o jų tėveliams - už pagalbą.

AKIMIRKOS 


 Tarptautinio Erasmus + projekto "Let's Robot Waste" darbo grupės susitikimas Koperyje (Slovėnija).

  Gimnazijos komanda nuo šių mokslo metų pradžios dalyvauja tarptautiniame projekte, kurio metu kuria unikalų robotą, kuris galės pats  rūšiuoti atliekas. Bendradarbiaujant  su  Slovėnijos ir Vengrijos moksleivių komandomis  mūsų gimnazistai nuo gruodžio  7d. iki 14 d. Slovėnijoje  sprendžia aplinkosaugos problemas ir tobulina įgūdžius  robotų kūrimo srityje.  Kitas susitikimas, kurio metu bus konstruojamas robotas,  vyks Vengrijoje.  Baigiamasis visų šalių moksleivių susitikimas ir projekto produkto pristatymas  vyks  Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje. 

 Daugiau nuotraukų  


  Spalio  29 - 30 dienomis  Antano Smetonos gimnazijos gimnazistai, vadovaujami mokytojos Birutės Kuorienės, vėl dalyvavo neformaliojo mokinių ugdymo mokinių ugdymo respublikinio projekto ,,Signatarų takais 1918 - 2018” veiklose.

Renginiai vyko Vilniuje. Pirmiausiai apsilankyta pas projekto partnerius Mykolo Biržiškos gimnazijoje.Čia buvo pristatytas gimnazijos dramos studijos spektaklis apie Biržiškų šeimą. Po to aplankyti signatarų ir žymių žmonių kapai Rasų ir Antakalnio kapinėse, padėtos gėlės ir uždegtos žvakutės. Kitą dieną apsilankyta valstybės pažinimo centre, kur vyko ekskursija ir susitikimas su Prezidente Dalia Grybauskaite. Po pietų veiklos tęsėsi Signatarų namuose: ekskursija ir projekto veiklų bei signatarų, kurių vardais pavadintos projekto dalyvių mokyklos, pristatymas.

Projekto metu gimnazistai sužinojo daug faktų apie Lietuvos kelią į nepriklausomybę ir apie 1918m. Vasario 16d.,  Nepriklausomybės akto signatarus. Susitikimų metu gimnazistai susidraugavo su projekto dalyviais iš kitų mokyklų.


 ĮTEIKTI EDINBURGO HERCOGO APDOVANOJIMAI

Lapkričio 29 d. šešios mūsų šaunios gimnazistės dalyvavo The Duke of Edinbusgh`s International Award ceremoninijoje, kuri vyko LR Švietimo ir mokslo ministerijoje. Jos metu 46 jaunuoliai iš visos Lietuvos buvo apdovanoti bronzos lygio apdovanojimais. Gimnazistės sėkmingai baigė šios programos pirmąjį etapą ir buvo apdovanotos  bronzos lygio DofE ženkleliu. Jungtinės karalystės ambasados Politikos sekretorė Una Ryan ir LR Švietimo ir mokslo ministerijos atstovas Algimantas Šimaitis įteikė sertifikatus ir ženklelius. Džiaugiamės merginų pasiekimais ir linkime toliau siekti aukštesnių tikslų ir iššūkiu. 

  


 Respublikinis projektas  „Sveikas kaip ridikas“

IIa klasės mokiniai su savo auklėtoja  Daiva Sinkevičiene dalyvauja respublikiniame projekte  „Sveikas kaip ridikas“.  Pirmoji užduotis - 10 km. žygis Neries regioniniame parke įveikta.


„Atverskime šlovingus Lietuvos istorijos puslapius“

              Taip vadinasi projektas, kuriame antrus metus Antano Smetonos gimnazijos gimnazistai dalyvauja kartu su Vilniaus rajono Nemėžio Šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos mokiniais. Projektą remia tautinių mažumų departamentas. Projekto  tikslas- ne tik suteikti žinių apie  Lietuvos istoriją tautinių mažumų (rusų, lenkų tautybių) mokiniams, bet ir sustiprinti bendradarbiavimą su kitomis Lietuvos mokyklomis,  mažinti atskirtį.

           Pernai rudenį abiejų gimnazijų mokiniai lankėsi vieni pas kitus. Smetoniškiai susipažino su Lietuvos totorių kultūrinių paveldu, nemėžiškiai dalyvavo tautinėje vakaronėje, lankėsi A. Smetonos dvare. Šįmet rugsėjo 14-15 dienomis kartu keliavome po Panemunės pilis link Ventės rago. Dviejų dienų išvykos metu aplankėme daug įdomių vietų: Raudondvario dvarą,  XVIII a. menančią Šilinės smuklę,  Raudonės pilį su kunigaikščio Gedimino ąžuolu, Panemunės pilį ir bokštą,  lietuviška Venecija vadinamą Mingės kaimą. Ten sėdome į laivą ir išplaukėme į Kuršių marias. Paragavę žuvienės ir sulaukę saulėlydžio, visi susirinkome prie laužo, kepėme dešreles, bendravome. Ryto metą vykome į Ventės ragą - tikrą rojaus kampelį. Būtent čia driekiasi Baltijos jūros paukščių migracijos kelias. Aplankėme ornitologijos muziejų, paukščių žiedavimo stotį, stebėjome, kaip žieduojami paukščiai,  įkopėme į jau šimtą metų veikiantį švyturį. Galutinis kelionės taškas - Pamario kaimelis Dreverna, lankėmės laivadirbio J. Gižo sodyboje, kopėme į apžvalgos bokštą.

               Ši kelionė abi gimnazijas suartino, bendradarbiausime ir kitose veiklose. Lietuva – mažas kraštas, tačiau pažinti savo šalį, „atversti šlovingos istorijos puslapius“  prasminga visiems jauniems žmonėms. Antano Smetonos gimnazijos geografijos mokytoja D. Vaičiūnienė. IIIa klasės mokinė Paulina Kardokaitė

 Daugiau nuotraukų 


Vasario 22 dieną Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos mokinės, MEPA projekto ambasadorės Eglė Perednytė ir Žemyna Meškuotytė savanoriavo Vilniaus Knygų mugėje, stende, skirtame Europos Parlamento rinkimams ir tinklapio šįkartąbalsuosiu.eu reklamai. Merginos kvietė žmones užsiregistruoti šiame internetiniame puslapyje, aktyviai dalyvauti Europos parlamento rinkimuose, domėtis Europos sąjunga bei dalyvauti jos organizuojamuose renginiuose. 

 

Lapkričio 20-21 d.  "Mokyklų - Europos Parlamento ambasadorių" projekte dalyvaujančių mokyklų atstovai  iš visos Europos  Sąjungos rinkosi  į Europos Parlamentą  Briuselyje. Šįmet mūsų gimnaziją atstovavo direktorius A.Girdžiūna. Seminaro  metu   buvo pristatyta gimnazijoje organizuojama veikla, pateikti pasiūlymai dėl projekto veiklų tobulinimo bei  aptartos bendradarbiavimo galimybės su kolegomis iš kitų Europos šalių. 

 


 

 

 Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamas projektas Nr. 09.1.3-CPVA-R-724-01-0028 „Ukmergės rajono ugdymo įstaigų aplinkos modernizavimas".

 

 Projekto tikslas – padidinti Ukmergės rajono savivaldybės ugdymo įstaigų teikiamų paslaugų efektyvumą.

Bendra projekto vertė -1030164,60 Eur, iš kurių Europos regioninės plėtros fondo lėšos - 875639,90 Eur, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos – 77262,34 Eur,  Savivaldybės biudžeto lėšos – 77262,36 Eur.

Numatyta projekto trukmė – 24 mėn. 

Projekto pareiškėjas  - Ukmergės rajono savivaldybės administracija. 

Projektas įgyvendinamas su partneriais Ukmergės Antano Smetonos gimnazija, Ukmergės rajono Siesikų gimnazija ir Ukmergės rajono Želvos gimnazija. 

Projekto lėšomis bus atliekami edukacinių patalpų vidaus remonto darbai, įsigyta moderni įranga ir baldai. Bus sukurtos modernios, kūrybiškumą skatinančios edukacinės erdvės, kur moksleiviai galės patogiai jaustis. Estetiška ir patraukli aplinka skatins moksleivius aktyviau įsitraukti į ugdymo procesą. 

      Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje projekto metu bus modernizuojama: informacinių technologijų (Nr.31 ir 50) kabinetai, fizikos, geografijos, užsienio kalbų (Nr. 5, 8 10), chemijos, dailės kabinetai, skaitykla, aktų salė, muziejus, pirmo ir trečio aukšto koridoriai ir holo erdvės bei su pirmo aukšto koridoriumi  funkciniu ryšiu besisiejančias sanitarinių mazgų patalpos. Bus įrengta stumdoma pertvara, jungianti muziejų ir holą į vientisą erdvę, kuri bus naudojama ugdymo veiklai bei poilsiui. Visose kitose modernizuojamose patalpose po vieną arba dalį sienos bus dažoma rašomųjų lentų dažais. Aktų salėje viena siena bus apklijuojama veidrodžiais, tokiu būdu sukuriant erdvę choreografijos pamokoms. 

       Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje numatoma: skaityklą aprūpinti moderniais stalais ir kėdėmis, informacinių technologijų kabinetuose, skaitykloje, III aukšto hole bei aktų salėje bus pastatomi sėdmaišiai, fizikos, užsienio kalbų ir dailės kabinetuose bus įsigyjami pufai. Geografijos ir chemijos kabinetai bus aprūpinti moderniais mokykliniais stalais ir kėdėmis. Muziejuje bus pastatytos transformuojamos vitrinos. I ir III aukštų koridoriuose pastatyti suoliukai, individualaus mokymosi/tylos zonos nameliai, erdvės atskiriamos širmomis. Aktų salėje bus pastatomas transformuojamas amfiteatras-laiptai. Visos modernizuojamos edukacinės erdvės bus aprūpintos modernia technologine įranga ir baldais, pirmo aukšto koridoriuje bus pastatyti treniruokliai, modernizuojamuose patalpose įrengtas Wifi ryšys.


Lyderių klasė


 Aktyvūs gimnazijos aplinkosaugininkai  paskatinti edukacine išvyka į Šiauliuose įsikūrusią plastiko perdirbimo įmonę, UAB „Putokšnis“.
 Gimnazistų išvykos tikslas – susipažinti su plastiko likimu nuo konteinerio iki produkto, t.y. nuo PET ruošinių iki įvairaus dizaino butelių. Įmonė garsi visoje Europos Sąjungoje, nes gaminamą produkciją tiekia net 18 pasaulio šalių. Ši išvyka – tai vienas aplinkosauginio projekto ,,Mažiau šiukšlių“ veiklos įgyvendinimo etapų. Gimnazistai jau kelis kartus lankėsi atliekų rūšiavimo įmonėje  ,,Ekoservice“, Kazokiškių ir Kariotiškių sąvartynuose, o šiais metais, pabuvoję PET buteliukų gamykloje,  įsitikino, kad šiukšlių nėra, yra tik atliekos, o atliekos – tai produktai už kuriuos gaunami pinigai. Tad, kviečiame visus  nešiukšlinti, uoliai rūšiuoti, mąstyti ir perdirbti !
Vaiva Stankevičiūtė, 2a klasės gimnazistė


 

 Kovo 23 - ąją dieną Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje vyko konkursas ,,Išmintingi  ir sumanūs aplinkosaugininkai 2017“. Konkursas  skiriamas  Gamtosauginių mokyklų programos ir ,,Mažiau šiukšlių“ projektų veiklos įgyvendinimui  bei  paminėti neseniai vykusią Žemės dieną. Konkurso metu buvo siekiama  teorines aplinkosaugines žinias susieti su praktiniu jų taikymu.  Dalyvavo septynios III – IV gimnazijos klasių komandos. Konkurso dalyviai  išmintingai, sumaniai ir kūrybingai sprendė konkurso rėmėjų  ir organizatorių pateiktas  ekologines problemas, atliko praktinę užduotį ,,Medžiai pavasarį“. Renginio iniciatorės biologijos mokytojos Elvyros Kriaučiūnienės  idėjas  įgyvendinti  padėjo  antrokės gimnazistės:  Odeta Laukaitytė, Urtė Stimburytė ir Agnė Karvelytė.  Renginio metu svečiavosi  savivaldybės atstovai:  meras Rolandas Janickas, administracijos viešosios tvarkos ir aplinkosaugos poskyrio vedėja Vilija Grabauskienė, mokytojų švietimo centro direktorius Darius Danielius. Gimnazijos direktorius  Adolfas Girdžiūna  džiaugėsi kaimyninių rajonų gimnazijų komandų dalyvavimu: Molėtų rajono Alantos, Širvintų Lauryno Stuokos - Gucevičiaus, Želvos bei kaimynų Jono Basanavičiaus.  Išmintingo aplinkosaugininko nominacija atiteko Širvintų gimnazistei Rugilei Stankevičiūtei,  o sumanaus aplinkosaugininko  - mūsų gimnazijos trečiokei  Dovilei Kulaitytei. Gimnazistės  apdovanotos Lietuvos Žaliųjų judėjimo ir  Antano Smetonos imnazijos įsteigtomis taurėmis bei diplomais. Išmintingų aplinkosaugininkų komandos nominacija  atiteko Antano Smetonos gimnazijos trečiokų komandai, o sumanių aplinkosaugininkų  - Jono Basanavičiaus gimnazistams.  Abi laimėjusios komandos apdovanotos  specialiais savivaldybės įsteigtais prizais ir diplomais. Visos komandos apdovanotos rėmėjų dovanomis – konkursą įprasminančiais puodeliais ir padėkos raštais. Meras Rolandas Janickas  visus konkurso dalyvius pradžiugino  skaniais grybukais ir pažadėjo dalyvauti  bei remti  konkurso penkmetį. Renginio metu mokytoja Elvyra Kriaučiūnienė minėjo, jog tikisi, kad šis renginys turės išliekamąją vertę. Direktorius Adolfas Girdžiūna kartu su  pavaduotoja Giedrė Paknienė  padėkojo  komandoms, svečiams bei organizatoriams  ir pakvietė atvykti dalyvauti sekančiais metais.

Įspūdžiais pasidalino konkurso vedėjos, 2a klasės gimnazistės: Odeta Laukaitytė, Urtė Stimburytė ir Agnė Karvelytė.


  Projektas "Mažiau šiukšlių"

Gimnazistų, mokytojų ir visų darbuotojų  pastangos mokytis rūšiavimo įpročių atsispindi šiukšlių dėžių dizaino kaitoje

Šiūkšlių dėžės


APLINKOSAUGINĖS VEIKLOS TĘSTINUMAS
2016 – 2017 MOKSLO METAIS

 "Mažiau šiukšlių" kampanijos gairės

Kaip organizuosime veiklą? Skaitykite projekto "Mažiau šiukšlių" veiklos planą.

Integracija į ugdymo programą. Pridedame medžiagą.

 Lietuvių kalba

Anglų kalba

Prancūzų kalba

Rusų kalba


 

Edukacinis projektas „Pokalbiai apie emigraciją“

Nacionalinės bibliotekos Lituanikos skyrius kartu su partneriais Ukmergės Antano Smetonos gimnazija, Ukmergės rajono savivaldybės V. Šlaito viešąja biblioteka ir NVO „Global Lithuanian Leaders“ nuo 2015-09-01 iki 2015-12-11  vykdė Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuotą projektą „Edukacinių renginių ciklas „Pokalbiai apie emigraciją“.

Gruodžio 11 d.  LR Seime vyko Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekto „Pokalbiai apie emigraciją“ baigiamasis renginys − moksleivių debatai „Emigracija − ką manai?“ Projekto partneriai Ukmergės Antano Smetonos gimnazija, Ukmergės rajono savivaldybės V. Šlaito viešoji biblioteka ir NVO „Global Lithuanian Leaders“
Debatų dalyvius pasveikino renginio globėja Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius Renaldas Gudauskas, šios bibliotekos Lituanikos skyriaus ir projekto vadovė Jolanta Budriūnienė ir NVO „Global Lithuanian Leaders“ atstovai. Parlamento vadovė padėkos raštais apdovanojo aktyviausiai projekte „Edukacinių renginių ciklas „Pokalbiai apie emigraciją“ dalyvavusius mokinius.  Seimo Pirmininkė su projekte dalyvavusiais Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos moksleiviais kalbėjo apie emigracijos istorinius ir šiuolaikinius procesus.

Daugiau informacijos:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.977103639029316.1073741829.936151873124493&type=3

 


Medijų ir informacinis raštingumas (MIR)

Nuo 2014 m. birželio mėn.  iki 2015 m.  rugpjūčio mėn. gimnazija įsitraukė į respublikinį  projektą  ,,Medijų ir informacinio raštingumo ugdymas“.  Projektą tikslas – suteikti mokytojams kompetencijų, reikalingų ugdyti mokinių gebėjimus kritiškai vertinti, naudoti ir analizuoti įvairias medijas. Projektą  įgyvendino Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras ir Šiaurės šalių ministrų tarybos biuras Lietuvoje. 

Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos komandą  sudarė direktorius A. Girdžiūna, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja  Z. Markauskienė, bibliotekininkė L. Gričinaitė, etikos mokytoja, J. Darulienė, istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja B.Kuorienė 

Skaityti daugiau čia. 


 

Kovo 26-ąją vyko jau antrasis "Lietuvos asociacijos "Gyvastis" Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo (EEA Grants) remiamo projekto "Gyvasties" gebėjimų stiprinimas ir savanorių tinklo plėtimas" konkursas "Dovanokime viltį gyventi", skirtas donorystei populiarinti.

Skaityti daugiau...


Kovo 24 - ąją dieną Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje vyko konkursas "Sumanūs ir išmintingi aplinkosaugininkai", skirtas paminėti neseniai vykusią Žemės dieną, švenčiamą visame pasaulyje. Dalyvius ir svečius muzikiniu pasveikinimu sutiko Justas Keturka, Minvydas Baranauskas ir Dovydas Baravykas. Dalyvavo aštuonios komandos, kurių kiekvieną sudarė du pirmokai, du antrokai, vienas trečiokas ir vienas abiturientas. Renginio iniciatorė - gerbiama ir mylima biologijos mokytoja Elvyra Kriaučiūnienė, o įgyvendinti visas idėjas jai padėjo Renata Eigelytė ir Simona Ražanaitė. Renginys sulaukė daugybės nuostabių svečių – Seimo nario Arūno Dudėno, Seimo nario Kazio Grybausko, savivaldybės administracijos direktoriaus Stasio Jackūno ir Vilniaus regiono gamtos apsaugos departamento Ukmergės skyriaus vedėjo Jono Čivo. Šie vyrai, kartu su gimnazijos direktoriumi Adolfu Girdžiūna vertino mokinių atliktus namų darbus – lankstinukus arba skrajutes atliekų rūšiavimo tema. Tikrąją komisiją, vertinusią žinias, sudarė tėvų atstovė Elena Urbonavičienė, pavaduotojos Giedrė Paknienė ir Vitalija Žiupkienė, buvęs gimnazijos prezidentas Simonas Kalesnykas bei Jonas Čivas .
Konkursą sudarė septyni etapai. Pirmieji keturi vyko komandomis. Moksleiviai varžėsi dėl sumaniųjų ir išmintingųjų titulų. Laimėjusieji pirmąją ir antrąją vietas buvo apdovanoti Kazio Grybausko ir Arūno Dudėno  – marškinėliais, o kitos komandos – puodeliais. Visi dalyvavusieji gavo diplomus. Tolesni konkurso etapai vyko individualiai – komandoms palikus po vieną narį. Iš pradžių liko aštuoni mokiniai, vėliau keturi, o finale varžėsi dvi merginos – Vaiva ir Vaida . Antrosios vietos nugalėtoja, sumaniąja aplinkosaugininke tapo abiturientė Vaida Punytė, o išmintingosios aplinkosaugininkės nugalėtojos titulas atiteko trečiokei Vaivai Kasiulynaitei. Gimnazistės buvo apdovanotos Arūno Dudėno ir Kazio Grybausko įsteigtomis taurėmis, diplomais, o Jonas Čivas įteikė joms vertingas knygas.
Konkurso metu dalyviai ne tik varžėsi komandomis ar individualiai, bet ir sužinojo daugybę naujų, naudingų dalykų apie mūsų rajoną, kuriuos, galbūt, galės panaudoti ateityje. Jaudulys netrukdė jaustis jaukiai ir būti gerai nusiteikus. Smagu, jog nei vienas neliko neapdovanotas. Džiugu ir tai, kad visi išėjo kupini teigiamų emocijų.
Renginio metu pati mokytoja Elvyra Kriaučiūnienė minėjo, jog tikisi, kad šis renginys turės išliekamąją vertę. Būtų smagu, jei konkursas "Sumanūs ir išmintingi aplinkosaugininkai" taptų tradicija ir būtų rengiamas kasmet. O galbūt netolimoje ateityje galime tikėtis savo pašto dėžutėse rasti mokinių sukurtų lankstinukų bei skrajučių, kurie skatins rūšiuoti bei bus puikus vadovas, kaip tai daryti teisingai.
Gamtosauginio komiteto pirmininkė, 3a klasės gimnazistė, Vaiva Kasiulynaitė


Paskaita apie donorystę


Ar tu rūšiuoji? Pamąstymai grįžus iš edukacinės išvykos.
Lapkričio  21dieną mes, Antano Smetonos gimnazijos gamtamokslių būrelis, vykome į aplinkosauginę edukacinę išvyką ,,Atliekos šalia mūsų ir jų likimas“. Mums rūpėjo sužinoti, kaip tvarkomos šiukšlės ir atliekos, nes mes esame gamtosauginių mokyklų programos projekto ,,Mažiau šiukšlių“ organizacinis komitetas.  Projekto pavadinimas aplinkosaugos skeptikui  gal ir nėra patrauklus, tačiau smalsūs ir žingeidūs  biologai, chemikai, fizikai bei  gabių vaikų sambūrio gimnazistai nedvejojo ir išsirengė į kelionę po Vilniaus apskritį. Tai, ką sužinojome ir pamatėme,  pakeitė mąstymą  apie šiukšlių  rūšiavimą. Sužinojome, kad iš šiukšlių ir atliekų tvarkymo  galima spręsti apie žmonių kultūrą.  42 gimnazistai apžiūrėję  atliekų tvarkymo vietas sako – „ GĖDA NERŪŠIUOTI ATLIEKŲ!”.

Daugiau...


Europos socialinio fondo lėšomis finansuojami projektai suteikia dideles galimybes mokytis ir tobulėti, ieškoti naujų idėjų, kurios padėtų spręsti įvairias socialinės politikos ir užimtumo problemas. Tarp 48 Lietuvos gimnazijų, studijuojančių ESF Akademijoje nuo šių mokslo metų prisijungė 2C klasės mokiniai ir jų auklėtoja Daiva Sinkevičienė. Kiekvieno mėnesio paskutinį penktadienį klausomės paskaitų ir gaunam užduotį, kurią reikia atlikti per dvi savaites. Po pirmos paskaitos, kurią labai įdomiai vedė aktorius Vytautas Rumšas sužinojom daug įdomių aktorystės meno subtilybių ir turėjom galimybę praktiškai pritaikyti žinias  atliekant užduotį. Iki 4 min. sukurtas filmas apie klasės išskirtinumą buvo puikiai įvertintas.
Dabar mūsų laukia kitas rimtas išbandymas. Po idėjų agentūros „New“ kūrybos vadovo, ko gero, žinomiausio reklamos eksperto Lietuvoje Tomo Ramanausko paskaitos apie kūrybingumą ir rinkodarą,  užduotis - pasirinktam projektui sukurti reklamą.
Žinom, kad turėsim galimybę išklausyti dar ne vieną įdomią paskaitą, atlikti pačias netikėčiausias užduotis, dalyvauti Respublikinio lygio renginiuose ir stovykloje. Smagu,  įdomu, bet mes žinojom, kad  reikės daug dirbti  studijuojant ESF Akademijoje.


Gimnazija tarptautinėje Gamtosauginių mokyklų programoje dalyvauja nuo 2005 metų! 2013 – 2014 mokslo metais gimnazija pradėjo dalyvauti tarptautinėje „Mažiau šiukšlių“ kampanijos veikloje!

Mūsų mokykla šiais mokslo metais dalyvauja tarptautinėje Aplinkosauginio švietimo fondo (Foundation for Environmental Education - FEE) Gamtosauginių mokyklų ir Wrigley bendrovės fondo kampanijoje „Mažiau šiukšlių“ (angl. „Litter less“ Campaign). Iš viso šioje kampanijoje 2013-2014 m.m. dalyvauja Gamtosauginės mokyklos iš 20 šalių.

Projektas
Projekto įgyvendinimo aspektai

Gimnazijos aplinkosauginio ugdymo įsivertinimas šalies mokyklų kontekste.


 Nordplus Junior klasių mainų Suomijos Oulu mokykloje patirtis ir įspūdžiai

Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos moksleiviai dalyvauja Nordplus Junior klasių mainų projekte su Suomijos Oulu universiteto mokytojų rengimo mokyklos mokiniais. Projekto tema: „Miško reikšmė  Suomijos ir Lietuvos kultūrose“.  Diana Staškūnaitė, viena iš 20-ties dalyvavusių mokinių, pasakoja: “Susipažinti ir atlikti pirmųjų bendrų darbų išvykome spalio 1-ąją dieną į Suomijos Oulu miestą. Daugeliui projekto dalyvių tai buvo pirmasis skrydis lėktuvu - jaudinanti patirtis. Pro lėktuvo langą stebėdami  debesis ar šmėžuojančius žemės lopinėlius bandėme spėlioti kokie bus tie žmonės, kurių namuose gyvensime visą ateinančią savaitę, ar tikrai bus įdomu, ar pavyks susikalbėti? Štai, atsidūrėme Oulu oro uoste. Čia mus pasitiko suomiai mokiniai ir jų tėvai. Išsiskirstėme, nuvažiavome į namus, kur susipažinome su kitais projekto draugų šeimos nariais, įsikūrėme. Vienas iš labiausiai nustebinusių dalykų – sklandi vyresnio amžiaus žmonių anglų kalba. Šeimos buvo labai draugiškos, bendraujančios, daug klausinėjo apie Lietuvą, nes žinių apie ją turėjo nedaug.“
Įgyvendidami projektą taikome patyriminį mokymą. Patirtis, aptariama, apibendrinama, pritaikoma. Projekto koordinatorė istorijos mokytoja Katrimaija Lehtinen-Itälä ir kūno kultūros mokytoja Aune Lassila buvo detaliai apgalvojusios programą. Svarbiausias projekto temai skirtas įvykis - 8 kilometrų žygis pėsčiomis Hossa gamtos parke. Miško takeliais ėjome nustebinti nepaliestos gamtos grožio. Negarsiai šnekučiuodami mokiniai mezgė naujos pažinties ir draugystės saitus. Nepaprastos spalvos, akmemingame grunte išsiraizgiusios eglių šaknys, bruknių karoliais nusagstytos samanos traukė jaunųjų fotografų žvilgsnius, o turintiems polinkį į tapybą brandino mintis naujiems darbams. Galėjome stebėti elnius, kurie retkarčiais leisdavo pajusti savo buvimą šioje samanų ir kerpių karalystėje. Žinojome, kad  matysime pirmykščių žmonių piešinius ant uolos, bet vaizdas gerokai pranoko lūkesčius. Daugiau nei 60 raudonų žmonių ir gyvūnų figūrėlių galėjome įžiūrėti, stovėdami ant tilto nutiesto virš juoduojančios ežero gelmės.  Žmogaus ir gamtos santykis atsivėrė savo archaiškiausia puse.
Vakare mokiniai įsikūrė jaukiuose miško trobelėse, nusimaudę saunoje (drąsuolių iš karštos pirties šokstančių į rudeniškai vėsų ežerą nebuvo daug), susirinko prie laužo, kalbėtis ir padainuoti. Trečioji projekto diena buvo skirta susipažinti su Žiemos karo istorija, muziejaus ekspozicija. Jaunuoliai nusčiuvo pamatę įspūdingą paminklą žuvusiems kariams -  akmenų lauką su centre  lyg apsikabinti iškilusiomis metalo juostomis ir varpeliais kiekvienai karo dienai  priminti. Visi naujai ir labai stipriai išgyvenome didvyriškos suomių tautos kovos istorijos pamokas. Tyrinėjome apkasus, matėme užkardas tankams. Įdomu buvo matyti skirtingas merginų ir vaikinų reakcijas.
Turėjome galimybę susipažinti su Oulu universiteto mokytojų rengimo mokykla. Mokiniai kartu su savo draugais keliavo į pamokas. Daug kas jiems buvo keista ir neįprasta: tai, kad daiktai nėra saugomi, kad valgykloje už maistą nereikia mokėti, kad viską ką valgo užsigeria pienu. Mums su mokytoju Kastyčiu Kvietkausku buvo smagu matyti pasitikėjimo santykius tarp Oulu mokytojų ir mokinių, kaip jie noriai prisiima atsakomybę, tariasi, nuolat bendradarbiauja, laikosi žodžio, geba organizuoti veiklą. Spaudė užsigrūdinusiais pedagogų širdis ir subtiliai sudainuotos lietuvių liaudies dainos ir, galima sakyti, sugiedoti „Trys milijonai“. Didžiavomės Ukmergės Antano Smetonos gimnazistais, talentingais, jautriais, energingais. Oro uoste matėme, kad ir mus svetingai priėmę šeimininkai laukia kada galės skristi į Lietuvą, jų draugų gimtają šalį.    Tai, ką kelionėje išgyvenome, fiksavome, aprašėme, o naujo susitikimo metu įgytą patirtį galėsime pritaikyti veikloje.
Diana pastebi: „Šie mainai buvo naudingi visiems. Pamatėme nuostabių vietų – Oulu miestą, Hossą, aplankėme Kiiminkijoki upės Koiteli akmenuotus slenksčius. Tapome drąsesniais, įgijome daugiau bendravimo įgūdžių, patobulinome anglų kalbą, atsiskleidė iki šiol nepastebėtos charakterio savybės. Savaitė prabėgo labai greitai. Atrodo, jog ką tik atvažiavai, o jau turi išvykti. Manau, jog visi likome patenkinti šia kelione. Dabar nekantriai laukiame naujųjų draugų, kurie mūsų gimnazijoje apsilankys gegužės viduryje!“
Susipažinti su projekto veikla galite adresu: http://forestfilt.comuv.com  
Mokytoja Jolita Šlepetienė


 

Programos  Nordplus Junior klasių mainų projektas “Miško reikšmė Suomijos ir Lietuvos kultūrose”.

Projekte bus naudojami aktyvūs mokymo metodai. Dalyviai mokysis mokydami kitus, kurs tinklalapį.  Patirties mokymai, žygiai gamtoje, pažintis su UNESCO kultūros paveldo objektais Suomije ir Lietuvoje bus įdomiausia projekto veikla klasių mainų metu.


Balandžio 4-5 d. 20 gimnazijos mokinių iš 1-3 klasių dalyvavo projekto „Muziejus – mokykla – moksleivis“ edukacinėje programoje "Literatūrinio A. Puškino muziejaus gimnazija". Lektorė Dainora Aukštakienė mokinius supažindino su rusų poeto Aleksandro Puškino literatūriniu muziejumi: ekspozicija, pastatu, parku. Taip pat sužinojo, kad Markučiuose gyveno A.Puškino sūnus Georgijus su žmona Varvara. Išklausę pasakojimo, mokiniai atliko užduotis: sprendė kryžiažodžius, rašė mini rašinėlius, piešė. Projekto dalyviai susidomėjo muziejumi ir labai norėtų jį aplankyti, pamatyti tai, apie ką išgirdo.Ukmergės Antano Smetonos gimnazija dalyvauja projekte „Lyderių laikas 2“


Paraiškas dalyvauti projekte „Lyderių laikas 2“ pateikė 36 šalies savivaldybės. 2012 vasario 29 dienos projekto valdymo grupės nutarimu buvo atrinkta 15 savivaldybių ir 75 jų mokyklos. Tai Panevėžio rajono savivaldybė, Kretingos rajono savivaldybė, Rokiškio rajono savivaldybė, Vilkaviškio rajono savivaldybė, Prienų rajono savivaldybė, Šakių rajono savivaldybė, Kėdainių rajono savivaldybė, Vilniaus miesto savivaldybė, Ignalinos savivaldybė, Telšių rajono savivaldybė, Skuodo rajono savivaldybė, Šiaulių miesto savivaldybė, Vilniaus rajono savivaldybė, Biržų rajono savivaldybė bei Ukmergės rajono savivaldybė.


Atrinktos savivaldybės ir mokyklos turės galimybę susikurti unikalius lyderystės plėtros modelius, naudodamosi patyrusių Lietuvos ir užsienio specialistų konsultacijomis ir specialiu paramos paketu. Lyderystės plėtros modelis padės savivaldybei efektyviai panaudoti visą turimą potencialą geresniam mokinių mokymuisi tobulinant savivaldybės ir mokyklų bendradarbiavimą, kuriant paramos mokykloms ir lyderiams mechanizmus, įtvirtinant naujas praktikas savivaldybės lygmens teisės aktais.


Integruoto užsienio kalbos ir dalyko mokymo plėtra ugdymo procese (IDKM)“

Projekto Nr.VP1-2.2-ŠMM-05-K-02-011

IDKM taikymas sudaro prielaidas mokytojams kūrybiškai dirbti,  „aktualinti“ bei „aktyvinti“ mokymosi procesą, skatina taikyti praktinius mokymo metodus. Jis ugdo mokytojų ir besimokančiųjų „žinių visuomenei“ reikalingus įgūdžius ir kompetencijas, vertybines nuostatas. IDKM skatina geresnį bei greitesnį užsienio kalbos ir nekalbinio dalyko mokymąsi. Tai mokymas, atspindintys ES daugiakalbystės bei tarpkultūrinio  požiūrio ugdymo politiką. Šis mokymo metodas skatina mokytojus vystytis, tobulėti, ugdyti dalykines ir kalbines kompetencijas, lavinti mokymo įgūdžius.

 

 Projekto tikslai:
Skatinti IDKM plėtrą Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklose
Kelti mokytojų kvalifikaciją, ugdant jiems  IDKM mokytojui reikalingas pedagogines kompetencijas
o   Gebėjimą mokyti dalyką tiksline kalba
o   Pagrindinių integruoto mokymo didaktikos principų suvokimą ir praktinį taikymą
o   Tikslinės kalbos komunikacinių kompetencijų tobulinimą
o   IDKM pamokų bei moduliu planavimą
o   Mokomosios medžiagos  rengimą

 

Projekto trukmė : 2011 rugpjūtis – 2013-liepa

 


 

Šiemet Ukmergės Antano Smetonos gimnazija pradėjo vykdyti tarptautinį mokyklų bendradarbiavimo eTwinning projektą , pavadintą „Tout en français” („Viskas prancūziškai”). Jame dalyvauja 17 mokyklų iš 12 šalių.

 

 

Prancūzų kalbos besimokinantys 2a klasės mokiniai, kurie ir dalyvauja šiame projekte, kartu su iniciatore mokytoja Alma Kubrakoviene jau pradėjo pirmuosius darbus. Pristatėme mūsų gimnaziją, šiuo metu ruošiame kiekvienas savo prisistatymus, kuriame projekto logotipo variantus.

 


 

"MOKYKLŲ TOBULINIMO PROGRAMOS PLIUS“ PROJEKTAS „BENDROJO LAVINIMO MOKYKLŲ BIBLIOTEKŲ MODERNIZAVIMAS“

 

 

 "MOKYKLŲ TOBULINIMO PROGRAMOS PLIUS“ PROJEKTAS
„TECHNOLOGIJŲ, MENŲ IR GAMTOS MOKSLŲ MOKYMO INFRASTRUKTŪRA“


Chemijos pamokos

Dailės pamokos

 


 

TAPK projekto programos „Prikelkime senolių patirtį iš krašto praeities“  dalyviai baigia savo veiklą. Baigiamasis akordas – išvyka į Liaudies buities muziejų Rumšiškėse dalyvauti edukacinėje programoje „Kai...buvau, jaunimėlin ėjau“. Sužinojom, kokių papročių buvo laikomasi, priimant paauglius į jaunuolių būrį, kaip buvo žaidžiami jaunimo žaidimai, leidžiantys išreikšti simpatiją , simbolizuojantys piršlybas. Įdomu buvo sužinoti, kokių darbų turėjo mokėti jaunuoliai, kad būtų įvertinti ir gerbtini tarp suaugusiųjų.
Gegužės 18 dieną vyko baigiamoji projekto konferencija Vepriuose, į kurią susirinko partneriai iš Švenčionių, Ignalinos, Rokiškio  bei Ukmergės rajonų mokyklų. Buvo apžvelgta veikla, pasidalinta patirtimi.

 

AKIMIRKOS
Smetoniukai  keliavo Nalšios žemės keliu
Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos mokiniai sėkmingai dalyvauja projekte „Prikelkime senolių patirtį iš krašto praeities“.  Per žiemos atostogas, sausio 5-6 d., grupė projekto dalyvių drauge su dar 4 rajono mokyklų atstovais  vyko į edukacinę kelionę „Nalšios žemės keliu“ , kurios metu aplankė Švenčionių ir Ignalinos rajonus.  Visur buvome labai svetingai sutikti. Nors oras nebuvo palankus išvykai, nuotaika  puiki, nes šalia buvo nuoširdūs žmonės. Šios dvi dienos, praleistos nuostabiame Aukštaitijos kampelyje, padėjo suprasti, kad Lietuva – nuostabus kraštas. Kotryna Kinertaitė, 3b

AKIMIRKOS

Gimnazijoje įsibėgėja projektas „Prikelkime senolių patirtį iš krašto praeities“. Jo veikloje dalyvauja dvi grupės: jaunesniųjų (1-2kl.) ir vyresniųjų (3-4kl), iš viso 60 gimnazistų. Programos „Prikelkime senolių patirtį iš krašto praeities“ veiklos vykdomos įgyvendinant Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos lėšomis finansuojamą projektą TAPK („Neformaliojo švietimo paslaugų rėmimo sistemos sukūrimas savivaldybėse"), kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas, teikėjas Ukmergės švietimo centras“. Pirmoji mūsų veikla susijusi su artėjančiomis Vėlinėmis – lankysime rajono kapines ir rinksime medžiagą apie mažąją architektūrą: kryžius, koplytstulpius, stogastulpius, antkapinius paminklus. Stebėsime, kaip kinta tradicijos, kiek  išliko liaudies ornamentikos paminklų fragmentuose, užfiksuosime dar išlikusius senosios architektūros pavyzdžius. Surinkta medžiaga bus eksponuojama stende.


Programos veiklos vykdomos įgyvendinant Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos lėšomis finansuojamą projektą TAPK, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Programa įgyvendinama nuo 2011 m. birželio 10 d. iki 2012 m. gegužės 28 d.


Programa siekiama supažindinti  vaikus su regiono etnokultūrinėmis vertybėmis, tautodailininkais, žmonėmis, puoselėjančiais krašto papročius, tradicijas, amatus, žmonėmis, prisidedančiais prie tapatumo išsaugojimo, stiprinimo ir plėtimo ateityje. Ekspedicijų metu, vykdant tiriamąją veiklą, bus užmegzti ryšiai su vietos bendruomene, jaunimu, bendradarbiaujama su neformaliojo švietimo įstaigomis – kultūros centrais, atpažįstami šalia gyvenantys kitos etninės kilmės žmonės, gerbiamos jų tradicijos ir išskirtinumas, ugdoma tolerancija.Piliečio žadintuvas“ – pilietiškumą skatinantis projektas, organizuojamas „Menų ir mokymo namų“ ir „Nacionalinio socialinės integracijos instituto“ bei vyksiantis visus mokslo metus.


Sporto aikštynų prie Ukmergės rajono mokyklų įrengimas


Ukmergės rajono savivaldybės administracija, įgyvendindama Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo bei Ukmergės rajono savivaldybės administracijos lėšomis finansuojamą projektą „Sporto aikštynų prie Ukmergės rajono mokyklų įrengimas“  Nr.2004-LT0103-IP-2EEE, renovuoja sporto aikštyną šalia  Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos. GLOBE

Projekto interneto svetainė: http://www.gamtininkai.lt/globe/

Pamokų laikas

Pamoku laikas

Pamokų tvarkaraštis

        

Patyčių dėžutė

Socialinis tinklas

 

Partneriai

sveikatostinklas.lt

Prisijungimas