Ukmergės Antano Smetonos gimnazija, J.Basanavičiaus 7, 20107 Ukmergė, Tel.: 8-340-60018, Faksas: 8-340-56682, El. paštas: rastine@smetona.ukmerge.lm.lt

Gabių vaikų sambūrio užsiėmimų grafikas

Užsiėmimų veiklos programos:

Tiriame-kuriame-publikuojame
Fizikos eksperimentai ir bandymai
Emocinio intelekto ugdymas
Dabartis apie praeitį: Kosakovskių giminės palikimas Ukmergėje
Kūrybiniai projektai
Cheminiai tyrimai
Biotechnologijų pradžiamokslis


Vyko netradicinė biologijos gabių gimnazistų pamoka.

Pamoką vedė 1b klasės gimnazistės Viktorijos Amankavičiūtės tėvelis. Žydrius Amankavičius papasakojo apie vandens kelią nuo gavybos iki nuotėkų išvalymo. Sužinojome, kad Ukmergės rajone vanduo išgaunamas iš 100m gylio gręžinių, jis švarus, skanus. Mokiniai galėjo išbandyti neseniai užprogramuotą valdymo skydą, vyko įdomios diskusijos. Ačiū tėveliui. 


 

Gabių gamtamokslių patirtis akivaizdi.
Biologijos išplėstinio kurso trečiokėms gimnazistėms Erikai Klimantavičiūtei ir Kornelijai Balžekaitei  subtilūs tyrinėjimai – ne tik žinių gilinimas, bet ir gamtamokslinių kompetencijų įgūdžių formavimas. Tyrinėjimų metu sėkmės ir nesėkmės gimnazisčių negąsdina, nes jos gabių vaikų sambūrio veikloje dalyvauja nuo pirmos klasės, jos turi patirtį.  Nuotraukose Kornelija su Erika iš žirnelių, alijošiaus ir tradeskancijos ląstelių  bando išskirti genetinę medžiagą DNR. Geriausiai pasisekė su žirneliais, nuotraukose matosi baldas susisukęs siūliukas.
Biologijos mokytoja Elvyra Kriaučiūnienė džiaugiasi Kornelija ir Erika.

 


Gabių vaikų sambūrio ,,Biotechnologijų pradžiamokslis“ nariai ir bendruoju bei išplėstiniu kursu besimokantys biologai teorines žinias stengiasi taikyti praktikoje. Įgiję žinių apie kraują ir kraujotaką, mokosi praktinių dalykų, kurie dažnai sutinkami bemaž kiekvienoje šeimoje –  įsivertinti sveikatos būklę matuojantis kraujo spaudimą,  mokant  širdies  sandarą  ir veiklą , galima nuspėti sutrikimus.
Nuotaukose Agnės Pašilytės, 4 bioklasės išplėstinio kurso gimnazistės  ir sveikatos priežiūros specialistė Evelina Kimsės  patarimai gimnazistams.

 


 

Gabūs gimnazistai mokėsi skusti bulves ir tyrinėti fermento katalazės, kuris skaido vandenilio peroksidą,  veiklą. Matas Nenorta sako, kad ne tik smagu, bet ir akademiška...

 


 

Profesinio kelio beieškant...
Lapkričio 28 dieną apsilankėme Vilniaus dailės akademijoje. Vilniaus dailės akademijos docentas, Vilniaus fakulteto dekanas, menininkas Česlovas Lukenskas pristatė pastato ir akademijos susikūrimo istoriją, pavedžiojo po požemius, kur pamatėme senojo Vilniaus grindinio fragmentą, aprodė akademijos nuostabią biblioteką, supažindino su akademijoje vykstančiomis grafikos, keramikos, tekstilės, grafinio, daiktų, kostiumo dizaino studijomis. Turėjome galimybę susipažinti ir pabendrauti su dėstytojais, studentais, apžiūrėjome įrangą.
Vėliau "Arkos" galerijoje aplankėme ir 10-ąją tarptautinę tekstilės miniatiūrų bienalę „ETNO / ETHNO“. Čia sudomino menininkų kūrybingumas, medžiagų atradimai ir kūrinių gausa.


Gamtamoksliai gabūs kartais mokosi kitaip - mokosi mokydami kitus!
Mokymo būdų, formų įvairovė motyvuoja gimnazistus. Biologams mokymasis kitaip galimas pamokų metu, tačiau puikiausia niša - ,,Biotechnologijų pradžiamokslio“ užsiėmimų metu. Šį sykį užsiėmimą vedė  Šarūnas Kulbokas. Jaunasis gamtininkas domisi gamta, todėl su bendraamžiais  bendraminčiais pasidalino patirtimi. Gamtamoksliai tyrinėjo ir diskutavo  tema ,,Mažųjų vandens organizmų atpažinimas pro mikroskopą“. Šarūnas atsinešė ir pristatė nariuotakojų, kirmėlių atstovus, o kiti mokiniai stiklainiuose užaugino infuzorijas klumpeles. Įdomu buvo stebėti gyvąjį pasaulį  pro mikroskopą  po dengiamuoju stikleliu. Ačiū Šarūnui.
Kornelija Balžekaitė, 3b kl.
 

 


 

Gabių sambūrio gamtamoksliai gimnazistai mokslo metų programos įgyvendinimą pradėjo tyrinėdami natūralius objektus. Nuotraukos byloja, kad teorinę vadovėlio medžiagą galima susieti su praktine veikla - mokiniai operuoja, tyrinėja širdies sandarą.


Ukmergės Antano Smetonos gabių mokinių sambūrio gamtamoksliai gimnazistai lankėsi UAB „Rokiškio pienas“  Ukmergės pieninėje. Gimnazistai dalyvavo technologo italo Angelo paskaitoje. Žingeidūs gimnazistai domėjosi fermentacijos procesais, kurie vyksta gaminant natūralius sūrius. Sužinojome,  kad Ukmergės pieninėje gaminami labai vertingi sūriai „Strachinas“ ir „Pelėsinis“.  Technologui prireikė nemažai laiko,  daug žinių ir darbo tam, kad pagaminti šiuos sūrius. Sūris „Srachinas“ yra gaminamas iš ožkos pieno. Į pieną sudedamas raugas, toliau vyksta išrūgų nuleidimas, o po to dedamas į formas. Formos vartomos, sūdomos iš abiejų pusių. Šie sūriai džiovinami,  įpakuojami į pergamentą ir vežami į prekybos centrus pardavimui. Mums atrodė, kad technologas Angelas  nuoširdus žmogus, todėl jo produkcija skani ir sveika. Susitikimo pabaigoje mėgavomės įvairių  skonių  sūriais ir sūreliais, kuriuos gamina Ukmergės pieninė. Valgykite pieno produktus – sveika!
Greta Kanapeckaitė, 1b klasės gimnazistė.


Gabių vaikų sambūrio lietuvių kalbos ir literatūros sekcijos  mokinių tiriamieji darbai
Vita Smailytė
Ieva Tamoševičiūtė
Aušrinė Kvietkauskaitė


Meninės akcijos idėja - sudėlioti iš miniatiūrų, tarsi audžiant, lietuvių liaudies raštų ornamentus, gimė gabių dailei mokinių grupėje. Kadangi jau buvo prasidėjęs adventas, tai mokinių noras ir buvo  suburti visą gimnazijos kolektyvą (mokinius, mokytojus administracija, aptarnaujantį personalą) ramiam kūrybiniam procesui ir akcijos metu, dėliojant raštus išreikšti susikaupimą, ramybę prieš ateinant didžiosioms šventėms. Dailės pamokų metu dalyviai kūrė miniatiūras su žiemos ir kalėdiniais vaizdais, kurias akcijos metu (2016. 12. 07) klijavo ant languotų popieriaus juostų. Vėliau "išaustos" juostos buvo pakabintos ant gimnazijos sienų. Tai tapo ir gimnazijos interjero šventiniu akcentu.
Mokytoja R. Zareckienė

 


 

Norite žinoti - stebėkite ?
Gabūs ir žingeidūs biologai nagrinėjom fermento katalazės veiklą.  Bandymą atlikom  pagal  visus reikalavimus, dirbom keturiose grupėse, grupių rezultatus lyginom. Paprasčiau apie bandymą: susmulkintą žalią bulvę, vandenilio peroksidą šildėm, kaitinom ir stebėjom fermento veiklos pokyčius. Kokios sąlygos palankiausios  fermento  katalazės veiklai, t.y. skaidyti  vandenilio peroksidą, nustatėm pagal susidariusių  putų aukštį  ir degimo palaikymą.
Kaip paaiškintumėte bandymo rezultatus Jūs? Nepamirškite, kad vandenilio peroksidas skyla į vandenį ir deguonį!
Viktorija Sartanavičiūtė, 1a kl.


Gabūs ir žingeidūs biologai pretendavom į Nobelio premiją! Pavyko!
Atlikom praktikos darbą ,,DNR išskyrimas“. Tyrinėjom  žalius žirnelius, bananą, avietes ir  špinatus pagal tam tikrus reikalavimus. Užsiėmimas užtruko tikrai ne vieną valandą, bet svarbiausia – pavyko! Nobelio premijos negausime, net 10 – tukų, nereikalausime, nes mums įdomu!
Stebėkite  1 – 4 klasių gimnazistų darbą komandose. Mėgintuvėliuose plaukioja DNR, ji primena medūzą.
Skaistė Daugėlaitė, 3c kl.


 

Ar einame pasirinktu keliu teisingai?
Į šį klausymą atsakymo ieškojo 30 gabių gimnazistų Vilniaus universiteto gamtos mokslų fakultete bei  naujame Jungtiniame gyvybės mokslų centre spalio 25 dieną. Chemijos mokytoja G. Petkevičienė ir biologijos mokytoja E. Kriaučiūnienė edukacinę išvyką suorganizavo gabių vaikų sambūrio bei trečių klasių A kurso gimnazistams, kurios metu buvo suteikta galimybė įsivertinti savo pasiekimus.
Mokiniai lankėsi biofizikos, mikrobiologijos, biotechnologijų, ekologijos, genetikos mokslinėse laboratorijose. Gimnazistai gamtos mokslų svarbą pajuto stebėdami laboratorijų įrangą bei darbą jose, bendraudami su mokslininkais ir aktyviais studentų atstovybės studentais.
Supratimą, kad reikia mokytis nuosekliai ir atsakingai sustiprino senojo VU gamtos fakulteto ,,dvasia“ bei  geologų ir geografų  iliustruoti pasakojimai apie nuolat  gamtoje vykstančius reiškinius. Supratom, kad ženklūs pokyčiai gamtoje ir visuomenėje per gana trumpą laiko tarpą reikalauja ne tik daug žinių, bet ir gebėjimo jas pritaikyti.
Agnė Karvelytė, 2a kl.


Kurio keliu eiti ?
Mūsų gimnazijoje svečiavosi VD kolegijos dėstytojai, studentai. Gabūs dailei mokiniai domėjosi interjero, mados  dizainerio, grafinių komunikacijų, taikomosios fotografijos, kūrybinių indrustrijų profesijomis. Kad būtų linksmiau, pasikvietė ir kitų mokyklų, gimnazijų mokinius. Sužinojo apie stojamuosius egzaminus, apie darbo galimybes, apie mainų studijas užsienyje, pamatė studentų darbų. Keletą mokinių planuoja pasukti į šių profesijų kelius. Jie išsamiau klausinėjo dėstytojų, studentų apie dominančią profesiją.
Mokytoja R. Zareckienė

 


 

Rajoninis dailės, fotografijos konkursas - paroda "Žiemos miniatiūros".
2015 metų lapkričio - gruodžio mėnesiais visas Ukmergės miesto ir rajono mokyklas ir gimnazijas, mokytojus ir tėvelius  gabių mokinių dailei grupė pakvietė dalyvauti konkurse - parodoje „Žiemos miniatiūros“. Šiose veiklose parodos - konkurso "Žiemos miniatiūros" organizatorės  įgijo meno renginių dizaino projektų kūrimo, darbo su kompiuterinėmis programomis, renginių organizavimo  patirtis. Taip pat pajuto, kad konstruktyviai bendradarbiaujant,  siekiant bendro tikslo, gerbiant kitų nuomonę, valdant situacijas, palaikant draugiškus santykius,  padedant vieni kitiems, galima pasiekti puikių rezultatų. Veiklose atsiskleidė ir grupės lyderiai, kurie ėmė vadovauti procesui.  Jauniesiems organizatoriams teko didžiulis iššūkis - objektyviai įvertinti moksleivių, mokytojų ir jų tėvelių kūrinius, suskaičiuoti visos gimnazijos bendruomenės balsus ir taip išrinkti geriausius ir gimnazistų mylimiausius  kūrinius bei juos apdovanoti. Mano galva įgyta patirtis  padės formuotis sėkmingos karjeros, puoselėjančios ir prisidedančios kuriant pozityvius kultūros reiškinius asmenybei.
Gabių mokinių dailei būrelis ir  dailės mokytoja Romualda Zareckienė

 


Antano Smetonos gimnazijoje  vyko „Gabių vaikų sambūrio“ narių kalėdinis Protų mūšis. Žaidimą organizavo 4c klasės mokinė Aistė Jasiūnaitė, kuri aktyviai dalyvauja sambūrio veikloje. Tarpusavyje varžėsi septynios komandos po tris žaidėjus. Komanda, kurią sudarė antrokės Agnė Pociūtė, Iveta Lenčiauskaitė ir ketvirtokas Titas Gladkauskas  iškovojo  pagrindinį prizą. Mokytojai, dirbantys su gabiais gimnazistais, džiaugėsi savo ugdytinių žiniomis, kūrybiškumu, greita orientacija.


Antano Smetonos gimnazijos jaunieji kūrėjai klajojo po meno tyrus

Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos „Gabių vaikų sambūrio“  „Kūrybinė laboratorija“ jaunieji kūrėjai  gruodžio 6 dieną  lankėsi Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Meno galerijoje 101 ir dalyvavo jų surengtoje viktorinoje, susipažino su meno paslaptimis bei menotyrininko profesija.
Akademinė meno galerija 101 šį kartą Ukmergės Antano Smetonos jaunuosius kūrėjus pakvietė išsiaiškinti, „kaip Matas tapo menotyrininku“.
Menotyrininko profesija svečiams buvo pristatyta žaismingai ir originaliai. Antano Smetonos gimnazistai sužinojo, kad menotyrininkas „skrodžia“ kaip chirurgas, tyrinėja kaip detektyvas, kelia klausimus, ieško sąsajų kaip filosofas, vertina kaip teisėjas.
Po to galerijoje vyko viktorina - gimnazistai turėjo atsakyti į įvairius šeimininkų klausimus. Kas daugiau žinojo atsakymų, tas gavo VDU simbolinius prizus.
Kol gimnazistai rungėsi, juos atlydėję gimnazijos mokytojai aplankė
IX – osios Kauno Bienalės Unitekstas parodą, kur apžiūrėjo ne tik lietuvių menininkų, bet ir pasaulinio garso kūrėjų darbus.
Ukmergės Antano Smetonos gimnazistai po meno tyrus, organizuotus VDU Menų fakulteto, klajojo jau nebe primą kartą.
Šio universiteto menininkų paruoštas intelektualias užduotis sprendė dalyvaudami orientaciniame žaidime. Tąkart rungtyniaudami su Kauno miesto gimnazistais Laisvės alėjoje  jie turėjo surasti žymius Lietuvos kultūros ir meno objektus, atsakyti į įvairius klausimus. Kauno nepažįstantiems ukmergiškiams tai buvo nelengva, tačiau jie laimėjo prizinę vietą.

Pamokų laikas

Pamoku laikas

Pamokų tvarkaraštis

        

Patyčių dėžutė

Socialinis tinklas

 

Partneriai

sveikatostinklas.lt

Prisijungimas