Ukmergės Antano Smetonos gimnazija, J.Basanavičiaus 7, 20107 Ukmergė, Tel.: 8-340-60018, Faksas: 8-340-56682, El. paštas: rastine@smetona.ukmerge.lm.lt

Ugdymo karjerai ir profesinio orientavimo komanda:
Vadovė – Giedrė Paknienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui.
Nariai:
Agnė Gruodienė, socialinė pedagogė;
Justina Požerskienė, skaityklos bibliotekininkė;
Nomeda Dabužinskienė, psichologė.


 

Lapkričio 21 dieną gimnazijoje lankėsi KASTU International organizacijos atstovas, kuris III-IV klasių gimnazistams papasakojo apie studijų galimybes Danijoje, Olandijoje, Anglijoje, Kinijoje, Švedijoje bei Suomijoje.


 

2019 m. rugsėjo 18 dieną Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje ketvirtų klasių gimnazistams paskaitą skaitė karjeros konsultantė, studijų užsienyje koordinatorė, „Kalba“ atstovė Aistė Rimkutė. Paskaitos metu mokiniai susipažino su studijų užsienyje sąlygomis ir galimybėmis.


Spalio 19 dieną, Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos 4 klasių mokiniai dalyvavo susitikime su Kastu International atstove Ineta Stebulyte. Susitikimo metu gimnazistai sužinojo apie studijavimo galimybes Danijoje, Švedijoje, Nyderlanduose, Anglijoje, Suomijoje. Sužinojo, kokie universitetų stojimo reikalavimai, kokia stojimo tvarka bei kuo skiriasi studijos Lietuvoje ir užsienyje.


 

Spalio 17 dieną Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos 1a klasės mokinės, kurias lydėjo technologijų mokytoja Edita Pečiulienė, vyko į „AB Vilkma“. Išvykos metu gimnazistės susipažino su įmonės veikla, gaminama produkcija bei naudojamomis technologijomis. Sužinojo, kokios įsidarbinimo galimybės, kokie reikalavimai darbuotojams.


 

2016 m. spalio mėn. 19 dieną Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos Ic ir II b klasės mokiniai lankėsi Ukmergės pramonės parke. Išvykos metu aplankė kelias įmones: UAB „Swix Sport Baltic“ – didžiausios slidžių vaško ir slidinėjimo lazdų gamintojos pasaulyje -  norvegų Swix Sport padalinį Lietuvoje, gaminantį slidinėjimo lazdas, UAB „Stansefabrikken Automotive“ įmonę - Stafa Industrier grupės narę, gaminančią dalis automobilių pramonei Europoje ir UAB „Stansefabrikken“ – Stafa Industrier grupės narę, gaminančią dalis ir produktus iš lakštinio metalo. Mokiniai susipažino su gamybos procesu, lankėsi inžinierių darbo vietose, gavo atsiminimo dovanėlių.


 

2016 m. spalio 7 dieną gimnazijoje lankėsi organizacijos KASTU atstovė Gabrielė Bernotaitė. KASTU yra oficialus užsienio aukštųjų mokyklų atstovas Lietuvoje. KASTU komandos tikslas - suteikiant visą reikiamą informaciją, bendraujant ir patariant, padėti kiekvienam išsirinkti norimas studijas užsienyje ir sėkmingai įstoti į universitetą. Susitikimo su mokiniais metu buvo pristatytos studijų galimybės Nyderlanduose, Danijoje, Anglijoje, Škotijoje, Švedijoje. Mokiniai sužinojo, kaip reikėtų išsirinkti universitetą, studijas bei kaip pildyti stojimo anketą.


 

Nuo vasario mėnesio mūsų gimnazijos antrokai dalyvavo projekte „Daugiau žinosiu – drąsiau pasirinksiu“. Šio projekto tikslas – supažindinti juos su įvairiomis profesijomis. Ukmergės technologijų ir verslo mokykla pasiūlė praktiškai išbandyti įvairias specialybes: siuvėjo, automechaniko, dekoratyvinio apželdinimo, virėjo, viešbučio darbuotojo ir kt. Mokiniams tai buvo dar viena patirtis savęs pažinimo kelyje.


Kovo 21 dieną į mokyklą atvyko svečių iš Nacionalinės nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platformos. Projekto vadovė Mariana Sutkienė pristatė filmą "Saulės mamos".
"Basakojų universitetas" – taip vadinasi projektas, kurio metu skurdžių šalių kaimo vietovėse gyvenančios moterys pakviečiamos į Indiją, mokytis tam tikrų praktinių įgūdžių. Jordanijos beduinų kaimelio gyventoja Rafea – viena iš 27 moterų, atrinktų į mokymus kaip namuose įsirengti saulės energijos šaltinį. Tačiau ne išsilavinimo ar įgūdžių stoka bus didžiausia kliūtis jos kelyje. Tai jaudinanti istorija apie tradicijų kaitą, lyčių lygybę ir, svarbiausia, ryžtą įgyvendinti savo svajones.
Po filmo peržiūros 3d klasės mokiniai atsakinėjo į klausimus, diskutavo, dalinosi įspūdžiais .Aktyviausieji ir teisingai atsakę į klausimus buvo apdovanoti puikiais skėčiais.


 

Kovo 25 dieną 1c ir 3a klasės mokiniai dalyvavo susitikime su Ukmergės policijos prevencinio poskyriaus specialiste Ingrida Juzėniene ir kelių policijos poskyriaus specialistu Remigijumi Narkevičiumi. Pareigūnai supažindino su policijos darbo specifika, didelį dėmesį skyrė prevenciniam pokalbiui apie  kelių eismo taisyklių pažeidimus, pavojingą vairavimą. Mokiniai aktyviai uždavė jiems rūpimus klausimus, domėjosi šia profesija.
Buvusios gimnazijos mokinės Simona Tveragaitė ir Agnė Skorulskaitė dabar studijuoja  Mykolo Romerio universitete, viešojo saugumo fakultete. Jos pristatė aktualią informaciją stojantiesiems, papasakojo apie studijas, studentišką gyvenimą.


Vasario 20 dieną antrų klasių gimnazistai dalyvavo tradicinėje konferencijoje  "Tavo sėkmės kelias", kuri vyko Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje. Konferencijos metu mokiniai klausėsi Lietuvos pramoninkų konfederacijos, ŠMM, LAMA BPO atstovų skaitomų pranešimų, stebėjo studentų koncertinę programą, galėjo konsultuotis su aukštųjų mokyklų priėmimo komisijų nariais dėl priėmimo sąlygų, studijų galimybių kolegijose ir universitetuose. Taip pat karjeros konsultantai teikė individualias konsultacijas.


Skaitykloje-karjeros centre vyksta reklaminių leidinių paroda  „Aš ir profesijų pasaulis“.


Sausio 10 d. ir sausio 14 d. Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos mokinės turėjo galimybę susipažinti su viešųjų ryšių specialisto darbu Ukmergės rajono policijos komisariate. Gimnazistės stebėjo, kokia yra viešųjų ryšių specialisto darbo diena, gavo atsakymus į joms rūpimus klausimus, dalyvavo pareigūnų susirinkime, padėjo rengti stendą apie Ukmergės policijos komisariato vykdomą prevencinę veiklą.


Lapkričio 13 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės rajono policijos komisariato viešųjų ryšių specialistė Asta Krogertienė  3 kl. gimnazistams pristatė viešųjų ryšių specialisto profesiją. Mokiniai sužinojo, kokia viešųjų ryšio specialisto darbo diena bei kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti šios profesijos atstovai. Taip pat aptarė, kuo skiriasi viešųjų ryšio specialisto ir žurnalisto darbas. Žiūrėjo filmą apie Ukmergės policijos veiklą. Dėkojame Astai Krogertienei už puikią paskaitą.


Gegužės 23 dieną 1c klasės mokiniai lankėsi Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje. Gimnazistai susipažino su mokyklos atsiradimo istorija, mokymosi sąlygomis, sužinojo, kokias profesijas galima įgyti šioje ugdymo įstaigoje. Mokiniai apžiūrėjo medžio ir metalo apdirbimo sales, sporto kompleksą, studentų gyvenamąsias patalpas bei Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje veikiančią lopšelio – darželio grupę “Žiniukai”. Mokiniai liko sužavėti aukštus Europos standartus atitinkančia profesine mokykla.


Balandžio 30 dieną Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos pirmokė Gabija Paunovaitė, kartu su karjeros konsultante Gražina Medišauskiene, vedė ugdymo karjerai pamokas Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos septintokams. Gabija ruošiasi tapti fizike, todėl yra surinkus daug informacijos apie šią profesiją. Gimnazistė papasakojo apie jaunųjų fizikų mokyklą „Fotonas“, kurioje mokėsi . O nuo šios vasaros mokysis stipriausioje Lietuvos fizikų mokykloje  „Fizikos Olimpas“. Taip pat papasakojo, kokie yra fiziko profesijos pasirinkimo privalumai, kur galima šią profesiją įsigyti, paskatino mokinius domėtis mokslu.


 Klausimas „Kokią profesiją pasirinkti baigus gimnaziją?“ kankina net pirmokus. Todėl kovo 12-tą dieną  ugdymo karjerai pamokoje 1c klasės mokiniai piešė savo svajonių profesijų asociacijas, jas aprašė. Karjeros konsultantė Gražina Medišauskienė organizavo word cafė diskusiją.


Kovo 4 dieną gimnazijoje vyko ugdymo karjerai renginys „Tavo sėkmės istorija“. Savo sėkmės istorijas papasakojo Ukmergės raj. verslininkai: įmonės UAB „Baltic Concord“ vadovas Audrius Dabužinskas bei UAB „Aljuva“ vadovas Alvydas Polka. Taip pat susitikime dalyvavo buvęs Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos mokinys, dabar seimo narys Arūnas Dudėnas, kuris nuo vaikystės svajojo tapti politiku ir aktyviai to siekė. Svečiai pristatė savo įmones bei davė daug naudingų patarimų, kaip pradėti kurti verslą, kelti gyvenimo tikslus, atsakė į mokinių klausimus. Tikimės, kad tai bus naudinga mūsų mokiniams.


Vasario 22 dieną Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos antrokai dalyvavo  Karjeros ugdymo renginyje - tradicinėje konferencijoje „Tavo Sėkmės kelias“. Ją organizavo Ukmergės technologijų ir verslo mokykla. Gimnazistai stebėjo kolegijų ir universitetų pasirodymus, sužinojo apie priėmimo į aukštąsias mokyklas sąlygas, studijų galimybes. Tikimės, šis renginys padės renkantis tolesnio mokymosi kryptis.


 Vasario 8 dieną gimnazijos ketvirtų klasių mokiniai lankėsi tarptautinėje parodoje „MOKYMASIS, STUDIJOS, KARJERA 2013”. Parodą organizavo LR švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos parodų centras “Litexpo”. Gimnazistai pagilino  karjeros planavimo žinias, gavo išsamią informaciją apie studijas Lietuvoje ir užsienyje, studijų kokybę, tarptautinius egzaminus, asmenybės tobulėjimą. Tikimės, išvyka padės renkantis savo gyvenimo kelią.


Studijų ir mokymo programos Lietuvoje


 


UGDYMAS KARJERAI
Karjera – visą gyvenimą trunkanti asmeniui ir visuomenei reikšmingų asmens mokymosi, saviraiškos ir darbo patirčių seka.
Ugdymo karjerai tikslas - sudaryti sąlygas mokiniams pažinti save ir kuo įvairesnes profesijas, kad sėkmingi sprendimai lydėtų tolimesnę karjerą ir nuolatinį tobulėjimą.
Žmogus, siekiantis rasti sau vietą šiuolaikiniame darbo pasaulyje, turi sugebėti tikslingai veikti kintančioje situacijoje ir gyvenimo tėkmėje „keisti kursą“, atsižvelgdamas į rinkos poreikius bei asmeninės savirealizacijos tikslus. Jam būtinos karjeros kompetencijos, apibrėžiamos kaip nuostatų, žinių, supratimo ir gebėjimų visuma, kuria grįstas asmens savęs bei savo karjeros pažinimas, jos planavimas, valdymas ir derinimas su kitais savo gyvenimo aspektais.
Karjeros kompetencijas žmogus ugdosi visą gyvenimą: nuo pirmųjų savęs ir aplinkinio pasaulio pažinimo žingsnių vaikystėje iki ištobulintų profesinių gebėjimų bei karjeros kelio savirefleksijos brandžiame amžiuje. Mokymosi bendrojo ugdymo mokykloje laikotarpis yra ypatingas karjeros kompetencijų įgijimo prasme, nes būtent šiuo laikotarpiu formuojasi asmenybės profesinis kryptingumas, priimami pirmieji karjeros sprendimai, kaupiamas žmogiškasis kapitalas. Ugdymas karjerai bendrojo ugdymo mokykloje yra integrali bendrojo ugdymo dalis. Jos ugdomasis poveikis jaunuoliams turi reikšmės visam gyvenimui: įgytas žinias, išsiugdytus gebėjimus bei gautą patirtį mokiniai pritaikys savo karjeros kelyje – tiek artimiausiais (profesijos pasirinkimo, atitinkamo išsilavinimo įgijimo, įsitvirtinimo darbo rinkoje), tiek ir tolesniais jo etapais.

Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje nuo š.m. spalio 1 dienos pradėjo veikti karjeros centras.
Ugdymo karjerai komanda – karjeros koordinatorė Aušra Kalinienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Giedrė Paknienė, psichologė Lilija Šuminskienė, socialinė pedagogė Agnė Gruodienė.


Naudinga žinoti

Virtualios profesinio informavimo ir konsultavimo priemonės:

PROFESIJOS:

www.aikos.smm.lt (studijų galimybės, profesijos)
www.euroguidance.lt (profesijos, studijų galimybės Lietuvoje ir Europoje)
STUDIJOS:
www.studijos.lt (informacija būsimiems studentams, egzaminų užduotys, statistika)
www.kurstudijuoti.lt (įvairių mokomųjų dalykų testai)
www.nec.lt arba www.egzaminai.lt
www.lamabpo.lt (programos, egzaminų tvarkaraščiai, priėmimo datos)


Didžiausias iššūkis gyvenime - įveikti savo paties nustatytas ribas ir eiti taip toli, kaip niekada nebūtum nė svajojęs.
Polis Gogenas- prancūzų tapytojas

Kovo 6-7d. įvyko 2-okų susitikimas su koučingo specialistu Arnoldu Jonaičiu, kuris perskaitė paskaitą „Kas yra koučingas? Kaip planuoti karjerą?“.


Kovo mėnesio pradžioje gimnazijos skaitykloje vyko tradicinė reklaminė paroda „Pasidovanok sau profesinio informavimo leidinį...“.
Paroda- tai dar viena iš galimybių rast atsakymą į rūpimą klausimą „Kur stoti?“.


 Spalio 18d. gimnazijos aktų salėje vyko paskaita "Studijos užsienyje”. Lektorė papasakojo apie studijas Anglijoje, Danijoje, Olandijoje, apie finansavimo galimybes, gyvenimo sąlygas, kultūrinius ypatumus. Kalbų mokykloje, kuri vadinasi “Kalba.lt” galima pasiruošti stojimui  į universitetus iš anksto. Prieš tai reikės išlaikyti IELTS egzaminą vienuoliktoje arba dvyliktoje klasėje. Dokumentų pildymas ir konsultavimo paslaugos teikiamos nemokomai.


2011 m. rugsėjo 28 d. Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje vyko susitikimas su Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto prodekanu Jonu Vaičenoniu ir studentais. Gimnazistai turėjo galimybę išsamiau susipažinti su studijų sąlygomis VDU ir studentiško gyvenimo ypatumais.


 2010 m. spalio 27 d. Antano Smetonos gimnazijos direktorius Adolfas Girdžiūna ir Kauno Vytauto Didžiojo universiteto rektorius profesorius Zigmas Lydeka pasirašė bendradarbiavimo sutartį tarp šių mokymo įstaigų.

AKIMIRKOS


  Vasario 4 dieną ketvirtų klasių gimnazistai apsilankė Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO
vykusioje parodoje „Mokymasis.Studijos.Karjera 2011„


Birželio 1 dieną  Antano Smetonos gimnazijoje vyko socialinė karjeros ugdymo diena.

AKIMIRKOS
Pirmų ir trečių klasių auklėtojai ir kiti vadovai palydėjo gimnazistus į Ukmergės miesto įmones ir įstaigas. Gimnazistai aplankė  “Ukmergės pieninę”, „Biofabriką“, „Aukmergės
baldus“, „Likmerę“, meteriologijos stotį, Ukmergės gaisrinę , grožio saloną „Faberlik“,
ir miesto viešąją Vlado Šlaito biblioteką.

Pamokų laikas

Pamoku laikas

Pamokų tvarkaraštis

        

Patyčių dėžutė

Socialinis tinklas

 

Partneriai

sveikatostinklas.lt

Prisijungimas