Ukmergės Antano Smetonos gimnazija, J.Basanavičiaus 7, 20107 Ukmergė, Tel.: 8-340-60018, Faksas: 8-340-56682, El. paštas: rastine@smetona.ukmerge.lm.lt

Interpretuodami tautodailės ornamentus  ir minėdami Lietuvos valstybės šventes IB kl. mokiniai, susibūrę į grupes sukūrė  dekoratyvinių tapybos darbų. Dailės mokytoja Jolita Šlepetienė


 

Inžinierija - taip parodą įvardino Mantas. "Inžinierija tai fizika, fizika tai šviesa, judesys. Kodėl ne fotografija".  I-ame gimnazijos aukšte ant palangių vyksta fotografijos kinetinė ekspozicija. Kinetinė, nes ją galima kilnoti, nešioti, sukeisti vietomis, pastumti, pastatyti atgal...  Parodoje dalyvauja 4-ų klasių mokiniai ir mokytoja R. Zareckienė. Fotografijos pamokos 3-4 klasėse nepraeina veltui. Kaip matote - galimybės plačios.

Daugiau nuotraukų galima pamatyti čia:
http://zareckiene.blogspot.lt/2015/08/parodos.html


 

Skaitykloje vysta 1,2,3,4 klasių gimnazistų paroda, skirta Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui.
Mokytojos: Romualda Zareckienė, Jolita Šlepetienė
2018 02 14 - 2018 03 12


 


 

Su kūriniais susipažinti kviečiame čia PARODOS


 

Aplinkoje surasti įkvėptą emocijos vaizdą,
nusifotografuoti ir sukurti emocijos ir vaizdo interpretaciją.
Tokie trijų pamokų uždaviniai.

Daugiau...


 

Mokiniai susipažino su vaizdo stilizacija, ornamento rūšimis ir
dviese sukūrė kompozicijas.

Daugiau...


Integruota dailės ir lietuvių kalbos ir literatūros pamoką.
Susipažino su simboliais, reikšmėmis, svarba ir
dailės pamokoje sukūrė grafikos atspaudus.  2017 09 10
Mokytojos Jūratė ir Roma

Daugiau...


NENUAUSTI RAŠTAI
II b ir II c klasių gimnazistai spėjo pabaigti savo kompozicijas ir surengti parodą iki rugsėjo 22-osios, Baltų vienybės dienos. Tyrinėjome tautinio kostiumo ornamentus, aptarėme tekstilės  technologines ypatybes. Kantrybė su kuria prosenelės medinėmis staklėmis ausdavo staltieses, lovatieses, rankšluosčius, jų išmanymas ir fantazija tapo įkvėpimo šaltiniu piešiant.
Toniniuose piešiniuose mokiniai perteikė ornamentų konstravimo ir ženklų reikšmės supratimą, savitas tekstilės interpretacijas.

Mokytoja Jolita Šlepetienė
https://jolitasl.weebly.com/


 

BANDYMAI PERPRASTI SUMI E TAPYBOS PASLAPTIS
Lietuvos vaikų ir jaunimo centro kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje organizuojamame nacionaliniame Japonijos menų ir kultūros projekte „WABI – SABI“ tobulumas netobulume ryžosi dalyvauti 10 gimnazistų. Kūrybinių darbų konkursui  8 mokiniai nutarė kurti Sumi-e darbus, buvo sukurtas  anime piešinys , o parašytas haiku pateiktas kaligrafijos darbu.    Mokiniai susipažino su Sumi-e tapybos technika ir estetikos principais.  Projekto, skirto pažinti Japonijos kultūros išskirtinumą, pasitelkus skirtingas meno raiškos formas baigiamasis renginys vyks kovo 21 d. Laukiame konkurso rezultatų ir keliausime į Vilnių.
Mokytoja Jolita Šlepetienė
Daugiau Sumi-e mokinių darbų galite rasti http://jolitasl.weebly.com/


 

„PAUKŠČIAI KVIEČIA PAVASARĮ“ 
IC klasės gimnazistų grafikos darbai.
​2017-02
Idėja eksponuoti klišę ir atspaudą šalia pasirodė vertinga tuo, kad akivaizdžiai pristato grafikos estampo kūrimo technologinį procesą, kurį kai kurie mokiniai išbandė pirmą kartą.  Matyti veidrodinis atvaizdas. Kartono koliažas savo sluoksnišku reljefu atspaudžia skirtingų tonų niuansuotas dėmes popieriaus lape. Stilzuoti augalų ir paukščių siluetai primena Pasaulio medžius. Logiška, paprasta kompozicijų struktūra artima tautodailės kūriniams.
Mokiniams pavyko sukurti darbus per 2 pamokas. Dailė gali būti labia įvairi, turtinga savo raiškos formomis. Tikiuosi, kad pirmokams pavyks išlaikyti susidomėjimą daile, norą kurti ir pažinti daugiau menininkų.
Mokytoja Jolita Šlepetienė


 

Kūrinius galima pamatyti (slenkant žemyn) čia:
http://zareckiene.blogspot.lt/2015/08/parodos.html


Meninės akcijos idėja - sudėlioti iš miniatiūrų, tarsi audžiant, lietuvių liaudies raštų ornamentus, gimė gabių dailei mokinių grupėje. Kadangi jau buvo prasidėjęs adventas, tai mokinių noras ir buvo  suburti visą gimnazijos kolektyvą (mokinius, mokytojus administracija, aptarnaujantį personalą) ramiam kūrybiniam procesui ir akcijos metu, dėliojant raštus išreikšti susikaupimą, ramybę prieš ateinant didžiosioms šventėms. Dailės pamokų metu dalyviai kūrė miniatiūras su žiemos ir kalėdiniais vaizdais, kurias akcijos metu (2016. 12. 07) klijavo ant languotų popieriaus juostų. Vėliau "išaustos" juostos buvo pakabintos ant gimnazijos sienų. Tai tapo ir gimnazijos interjero šventiniu akcentu.
Mokytoja R. Zareckienė

 

 


 

Kūrinius galima pamatyti (slenkant žemyn) čia:
http://zareckiene.blogspot.lt/2015/08/parodos.html


 

Gruodžio mėnesį tai vyko fotografijos pamokose. Gimnazistai savo šventines idėjas išreiškė komponuodami daiktus, apšviesdami juos, ieškodami tinkamo žiūrėjimo taško. Kalėdinių fotografijų spalvos pradžiugina skaityklos lankytojus, nuteikia pozityviai, kelia nuotaiką, primena, kad artėja žiemos šventės.
Fotografijos mokytoja R. Zareckienė
Fotografijos čia (slinkite žemyn):
http://zareckiene.blogspot.lt/2015/08/parodos.html


 

Ekslibrisų ir skirtukų paroda, skirta bibliotekų metams.
Dailės pamokų ir dailės būrelio metu kūrė 3,4 klasių mokiniai ir mokytoja
Susipažinti su parodos eksponatais (slenkant žemyn) galima čia: http://zareckiene.blogspot.lt/2015/08/parodos.html


 

Mokinių sukurtuose karpiniuose  atsispindi baltiški ženklai, lietuvių liaudies menas,
karpinių tradicijos ir ypatumai, žmogaus ryšys su gamta.
Pasižiūrėti kūrinius galite čia: http://zareckiene.blogspot.lt/2015/08/parodos.html


 

Ornamentas – vienas seniausių meninės raiškos priemonių. Mokiniai tyrinėjo augalinių, antropomorfinių geometrinių ornamentų motyvus, ieškojo idėjų, eskizavo, karpė trafaretus ir kūrė ornamentus.
Pasižiūrėti kūrinius galite čia: http://zareckiene.blogspot.lt/2015/08/parodos.html


 

Šie vaizdai ne tik nufotografuoti. Jie suplanuoti, išjausti, perpildyti kūrybinio mąstymo, kantrybės, kompozicijos išmanymo, spalvų pajautimo. Kupini meilės gamtai, architektūrai.
Fotografijos mokytoja R. Zareckienė

Pamatyti nuotraukas galima čia:
http://zareckiene.blogspot.lt/2015/08/parodos.html

Pamokų laikas

Pamoku laikas

Pamokų tvarkaraštis

        

Patyčių dėžutė

Socialinis tinklas

 

Partneriai

sveikatostinklas.lt

Prisijungimas