Ukmergės Antano Smetonos gimnazija, J.Basanavičiaus 7, 20107 Ukmergė, Tel.: 8-340-60018, Faksas: 8-340-56682, El. paštas: rastine@smetona.ukmerge.lm.lt

 

 Gimnazistai  grįžo iš Europos Parlamento Strasbūre

Dešimt mokinių su savo istorijos mokytoja Daiva Sinkevičiene iš Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos už  laimėtą projektą  „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“  buvo apdovanoti  kelione į Europos Parlamentą  Strasbūre.  Gimnazistai kartu su mokiniais iš 25 šalių dalyvavo Europos Parlamento imituojamuose posėdžiuose, plenariniuose susirinkimuose, darbo grupėse.  Jaunimas diskutavo ir keitėsi nuomonėmis apie Europos prioritetus pagal iš anksto mokyklose parengtas temas apie žmogaus teises, atsinaujinančią energiją, Europos ateitį, migraciją, jaunimo užimtumą. Kelionės metu  spalio 22 - 27 d.  gimnazistai aplankė  Čekijoje Prahą, Vokietijoje Niurnbergą, Žemutinėje Silezijoje  Vroclavą , Prancūzijoje  Strasbūrą. Visi grįžo daug pamatę, sužinoję ir pilni įspūdžių.


 VGTU „Ateities inžinerijos“ nuotolinio ugdymo platformos kūrybinės dirbtuvės Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje

 Spalio 23 d. kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos, Ukmergės r. Siesikų gimnazijos, Ukmergės Pašilės progimnazijos ir Ukmergės Šilo progimnazijos mokiniai ir mokytojai, „Ateities inžinerijos“ konsultantai Dr. Henrikas Mykolaitis, prof. dr. Marija Burinskienė, Dovilė Kurpytė, Mantas Makulavičius. Pagrindinė veiklos forma – projektiniai darbai. Mokiniai grupėse suplanuos projektus ir juos atliks. Projektinio darbo rezultatas bus veikiantis įrenginys arba jo prototipas, virtualus modelis, atliktas tyrimas, pasiūlytas sprendimas, programa ir panašiai. Darbus sėkmingai atlikę mokiniai ir jų vadovai gaus pažymėjimus, o geriausius darbus atlikę mokiniai bei jų vadovai – ir prizus.

 


Biržų kultūros centre spalio 11 d. vyko Tarptautinio mokinių keramikos parodos-konkurso „Mano kūrybiškiausias darbas“ laureatų apdovanojimo šventė. Įdomu buvo pamatyti dalyvių iš Bauskės, Aizkrauklės, Molėtų, Pasvalio, Kupiškio, Subačiaus, Biržų  Ukmergės, darbus ir smagu pasidžiaugti Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos mokinių kūrybos įvertinimu. Konkursą organizavo Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokykla. Į šventę vyko mokinė Elžbieta Mackevičiūtė, kurios darbas buvo įvertintas laureato diplomas ir keramikos būrelio užsiėmimus vedanti mokytoja Jolita Šlepetienė. Kitoms parodos-konkurso dalyvėms Gustinai Baliukaitei ir Neringai Mecelytei parvežtas dovanas įteikė Smetonos gimnazijos direktorius ir pavaduotojos ugdymui. Gustina apdovanota LR Seimo nario Viktoro Rinkevičiaus padėka su Jaunųjų biržiečių kūrybos albumu, o Neringai atiteko   ,,Biržų Duonos” saldusis prizas- šakotis.


Dofe Antano Smetonos gimnazijoje

Jau ketvirtus metus mūsų gimnazijoje vykdoma tarptautine DofE programa, kuri skatina jaunuolius tobulėti, pažinti save, siekti tikslų, priimti gyvenimo iššūkius. Programą sudaro keturios dalys. Viena iš jų-žygis.  Spalio 18 d. bronzos ženklelio siekianti komanda surengė Kvalifikacinio žygio pristatymą  gimnazijos bendruomenei, buvusiems ir esamiems DofE programos dalyviams. Pristatymo metu jaunuoliai pasidalino savo įspūdžiais: išgyvenimais, patirtais nuotykiais, iššūkiais ir sunkumais. Džiaugėsi, kad pavyko įvykdyti žygio metu išsikeltą tikslą, kuris buvo susijęs su 100-osiomis Lietuvos Respublikos Prezidento institucijos metinėmis -  lankant gamtos ir kultūros objektus rasti asmenvardžių Antanas Smetona ir Jonas Basanavičius raides, jas užfiksuoti ir sukurti plakatą. 

 

Dėkojame puikiai komandai: Angelikai Bartei, Dianai Markevičiūtei, Taurui Žemaičiui, Povilui Kasmauskiui, Tomui Rinkūnui, Redui Ališauskui, vadovams Vytautui Čiuladai, Ramunei Strazdaitei, Agnei Gruodienei.


 

Tarptautinis  ERASMUS+ projektas  “Let‘s Robot Waste“

Šių metų spalio 6-12 d. Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos mokinių ir mokytojų komanda, dalyvaujanti tarptautiniame ERASMUS+ projekte “Let‘s Robot Waste“ („Rūšiuokime robotų pagalba“) lankėsi Budapešte. Gimnazistai kartu su partneriais iš Koperio vidurinės technikos mokyklos (Slovėnija) ir Budapešto mechatronikos gimnazijos (Vengrija) kuria išmanią šiukšliadėžę – robotą, kuri skatins visų projekte dalyvaujančių mokyklų bendruomenes rūšiuoti. Robotas gebės savarankiškai judėti, turės interaktyvų ekraną su naudinga informacija apie rūšiavimą, tris šiukšlių rūšiavimo talpas ir nuotolinio valdymo galimybes.

    Tai jau antras projekto dalyvių susitikimas. Pirmojo susitikimo Slovėnijoje metu buvo aptartos roboto techninės savybės bei dizainas. Aktyvus darbas su partneriais vyko mokyklose ir internetinėje erdvėje. Mokiniai dirbo tarptautinėse komandose ir atliko jiems skirtas užduotis. Budapešte Slovėnijos, Vengrijos ir Lietuvos komandų dalyviai aptarė, tobulino ir išrinko galutinę roboto išvaizdą, sukūrė puikų internetinį puslapį, skirtą projekto veiklai. Programuotojų komanda dirbo prie roboto komunikacijos ir elektronikos. Mokiniai ir mokytojai aplankė didžiausią šiukšlių rūšiavimo įmonę Vengrijoje - nustebino nepaaiškinami visuomenės vartojimo mastai. Džiuginantis faktas yra tas, kad energija, išgauta deginant šiukšles, yra naudojama pastatų šildymui. Išvyka į japonų robotų gamybos įmonės „Fanuc“ filialą Budapešte parodė ateities gyvenimo viziją ir atskleidė žmogaus kūrybines galimybes.

    Budapeštas – nuostabus karalių miestas, stulbinantis unikalia architektūra, istorija bei vietinių žmonių svetingumu. Savo patirtimi ir įspūdžiais pasidalijo smetoniškiai: ,,Man labai patiko dirbti kartu su užsienio moksleiviais. Tai ne tik patobulino anglų kalbos žinias, bet ir praplėtė kultūrinį akiratį.’’( Paulius) ,,Nesitikėjau, kad projekte surasime tiek daug bendraminčių ir draugų, su kuriais palaikome ryšius ne tik susitikimų metu.’’( Vytautas) ,,Neįtikėtina, kad sutelkę bendras jėgas, žinias ir darbą, galime sukurti kažką neįtikėtiną - pirmąjį robotą/rūšiuotoją, kuris važinės mūsų gimnazijos koridoriais.’’( Smiltė) Kelionė buvo ne tik naudinga, bet ir paliko pačius geriausius įspūdžius visiems komandos dalyviams!

    Grįžus į Lietuvą, darbai bus tęsiami, nes jau kovo mėnesio pabaigoje Antano Smetonos gimnazija priims projekto dalyvius iš Vengrijos ir Slovėnijos bei pristatys šiukšliadėžę-robotą visuomenei. Projekto koordinatorė D. Vaišvilienė

AKIMIRKOS


 „Keliauk ir pažink savo kraštą“

Dažnai vyresniųjų klasių mokiniai renkasi keliones į užsienio šalis, nori pamatyti platųjį pasaulį, patirti įspūdžių, tačiau visai nežino, kokie atradimai laukia  gimtajame krašte. Antano Smetonos gimnazijos turizmo būrelio nariai įsijungė į Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos inicijuotą projektą „Keliauk ir pažink savo kraštą“, kuriame dalyvavo ir Molėtų r. Alantos gimnazijos gimnazistai. 

Pavasarį visų trijų gimnazijų mokiniai susirinko Vilniuje, tačiau nekopė į Gedimino pilį... Maršrutas buvo parinktas netradicinis – Naujosios Vilnios gamtos, istorijos, kultūros objektai: I-ojo pasaulinio karo įtvirtinimai, Pūčkorių atodanga, kt. Spalio mėnesį gimnazistai susitiko Molėtų r. Alantos miestelyje, kur susipažino su miestelio istorija, gimnazija, aplankė dvarą... ir dar artimiau susipažino vieni su kitais. Na, o spalio 10-ąją Ukmergėje vyko baigiamasis projekto renginys. Mokytojai Kastytis Kvietkauskas ir Vytautas Čiulada kartu su turizmo būrelio nariais parengė įdomią interaktyvią programą. Visų trijų gimnazijų mokiniai ir mokytojai pasidalino į mišrias komandas ir išėjo į miestą. 

Dėkojame savivaldybės, ypač rajono merui Rolandui Janickui ir savivaldybės administracijos direktoriui Dariui Varnui,  Kraštotyros muziejaus, Tolerancijos centro, kitų įstaigų vadovams ir darbuotojams, kurie suteikė informacijos apie mūsų miestą, padėjo atlikti užduotis. Komandos džiaugėsi draugiškais ir miesto istoriją žinančiais ukmergiškiais, bendravimo patirtimis. Pasirodo, daug įdomybių galima rasti ir mažesniuose Lietuvos miestuose, tik reikia turėti noro ir nusiteikimo atrasti. 

Filmuota medžiaga čia


Rugsėjo 25 dieną su Antano Smetonos gimnazijos III kl. gimnaziste ir gabių dailei grupės nare, Kamile Katinaite, dalyvavome tarptautinio vaikų ir jaunimo dailės miniatiūrų konkurso "DIALOGAI SU GAMTA. MANO KRAŠTAS" apdovanojimų šventėje, kuri vyko Kauno Juozo Grušo meno gimnazijoje. Konkursui buvo atsiųsti 747 darbai iš 85 Ispanijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos ugdymo įstaigų. Dalyvių amžius – nuo 6 iki 19 metų. Dėkojame mokytojams Aidui Augusčiui ir Rasai Klingaitei už išsamią ekskursiją po gimnazijos kūrybines erdves ir nuoširdų parodos pristatymą. Kamilei pasisekė - buvo apdovanota II-o laipsnio diplomu už miniatiūrą "Gamta - tai aš". Sveikinu ir linkiu, kad naujai atsivėrusiame kelyje būtų kuo daugiau kūrybinių atradimų ir patirčių, gerų emocijų ir puikios ateities. Dailės mokytoja Romualda Zareckienė

 


Šiandien Antano  Smetonos gimnazijoje buvo minima “Pasaulinė širdies diena“. Vyko diskusija apie širdžiai žalingus faktorius, vitaminų naudą, kraujospūdžio matavimai.  Degustavome vaisius ir uogas, kuriose gausu širdžiai naudingų medžiagų. Lietuviškas gėrybes įvertino ir svečiai iš Indijos. Per kūno kultūros pamoką, su Visuomenės  sveikatos biuro specialistėmis S.Sabaliauskiene ir E.Kimse, mokėmės šiaurietiško ėjimo. Renginį organizavo visuomenės sveikatos specialistė Daiva Lukšienė.


 

Antano Smetonos gimnazija šiemet Vlado Šlaito 99-ąsias gimimo metines minėjo netradicinėje vietoje: į Vienuolyno gatvę skaityti poezijos, interpretuoti poeto kūrybą piešiniu ar fotografija buvo pakviesti miesto ir rajono mokyklų mokiniai ir mokytojai. Susirinko gausus būrys poezijos mylėtojų, apsilankė Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas V. Kalinas,  miesto meras R.Janickas.  Poezijos skaitymus paįvairino Vytaro gitara ir Augustinos akordeonu atliekami kūriniai. Dėkojame mokiniams ir lietuvių kalbos ir literatūros bei dailės mokytojoms už prasmingą popietę. Už nuotraukas dėkojame gimnazijos direktoriui A. Girdžiūnai, mokytojai J. Požerskienei ir fotografui D. Vytui.

AKIMIRKOS


 

Tarptautiniai mainai su Indija 

Rugsėjo 23 d. į gimnaziją atvyko 13 mokinių ir 3 mokytojai iš Naujojo Delio Mount Carmel mokyklos Indijoje. Tarptautinio bendradarbiavimo veiklos tarp Delio ir Ukmergės mokyklų pradėtos planuoti dar 2018 metais tarpininkaujant  rajono savivaldybės vadovams ir mūsų kraštiečiui Lietuvos respublikos ambasadoriui Indijoje Juliui Pranevičiui. Indijos delegacija  svečiuosis Ukmergėje iki rugsėjo 30 d.

 Šiandien džiaugiamės aktyviu ir nuoširdžiu gimnazistų ir mokinių iš Mount Carmel mokyklos Indijoje bendravimu. 

AKIMIRKOS 


 2019-2020 m. m. gimnazijos Mokinių prezidentė - Paulina Kardokaitė

 


 Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“

Gimnazija dalyvauja mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“, kuriuo siekiama skatinti moksleivius domėtis mokslu bei ugdyti visuomenės mokslinę kultūrą, renginiuose.

Rugsėjo 16 d. į gimnaziją atvyko svečiai  iš Vilniaus universiteto.   Lektoriai doc. dr. Jurgita Markevičiūtė ir doc. dr. Povilas Treigys gimnazistams skaitė pranešimą ir atliko praktines užduotis tema „Pokalbis su duomenimis arba ką jie man gali pasakyti“.  O dr. Aldona Skučaitė kalbėjo su gimnazistais tema „Ar galiu sau leisti naują iPhone?“ 


 Šalies projektas „Keliauk ir pažink savo kraštą“

Šalies projektas „Keliauk ir pažink savo kraštą“ skirtas vietovardžių metams paminėti. Projekto tikslas – supažindinti mokinius su skirtingų Lietuvos vietovių pavadinimų kilme, istorija. Projektas skatina mokinius domėtis savo krašto ir Lietuvos istorija bei vietovardžių kilme, ugdyti tiriamojo darbo gebėjimus, lavinti praktinius planavimo ir organizavimo įgūdžius (planuojant ir sudarant netradicinius maršrutus, organizuojant išvykas/žygius), ugdyti mokinių kūrybiškumą bei bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Projektą koordinuoja Vilniaus „Laisvės“ gimnazija. Projekte taip pat dalyvauja Molėtų rajono Alantos gimnazija ir Ukmergės Antano Smetonos gimnazija. 2019 rugsėjo 5 d. projekto dalyvių komandos susitiko Alantos gimnazijoje, apsilankė mokyklos muziejuje, tuomet patraukė apžiūrėti medinės miestelio sinagogos, Alantos dvaro bei kitų įdomiausių Alantos vietų ir išgirsti su jomis susijusių istorijų. Trečias, baigiamasis projekto etapas vyks Ukmergėje.


 Rugsėjo 2-ąją, Antano Smetonos gimnazijoje  lankėsi ir bendruomenę sveikino kadenciją baigusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji dalyvavo mokslo metų pradžios iškilmėse, pasivaikščiojo po įstaigą, ketvirtokams vedė pamoką bei susitiko su pedagogais.

Iškilmingoje ceremonijoje taip pat dalyvavo Antano Smetonos gimnazijos atkūrimo iniciatorė, ilgametė įstaigos direktorė, Ukmergės garbės pilietė Liucija Dzigienė, Savivaldybės tarybos narys Arūnas Dudėnas, Šv. apaštalų Petro ir Povilo parapijos klebonas, Ukmergės dekanas Vaidas Bartkus.

Ragindama didžiuotis Lietuvos istorija, Prezidentė akcentavo, jog svarbiausiai yra dabartis ir ateitis, kuri priklauso jaunimui. Prezidentė ragino išmokti mokytis, nes tai – gyvenimo prasmė. Taip pat ji linkėjo vertinti kiekvieną šalia esantį  draugą, mokytoją, ne visada sutikti, nebijoti perklausti, visada įsitikinti, svajoti ir širdyje būti su Lietuva… 

Viešėdama Antano Smetonos gimnazijoje prezidentė apžiūrėjo mokyklos 100-mečiui skirtą atminimo lentą, kurioje įamžinti partizanai ir politiniai kaliniai, mokęsi šioje mokykloje, taip pat kitas istoriją menančias relikvijas, moksleivių dailės darbus. 


 

Rugpjūčio 10 dieną  Užulėnio kaime švenčiant pirmojo Lietuvos prezidento, Vasario 16-osios akto signataro Antano Smetonos 145-sias gimimo metines  ir šimtmečio sukaktį, kai A. Smetona buvo išrinktas pirmuoju atkurtos Lietuvos valstybės Prezidentu, buvo atidengtas jam skirtas paminklas. Paminklo atidengimo iškilmėse dalyvavo ir dabartinis Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda.


 

 Informaciją apie ankstesnių metų renginius rasite gimnazijos svetainėje:  Foto galerija  (Renginių archyvas)

 

 

Pamokų laikas

Pamoku laikas

Pamokų tvarkaraštis

        

Socialinis tinklas

 

Partneriai

sveikatostinklas.lt

Prisijungimas